TCDD Genel Müdürü Apaydının Dünya Engelliler Günü Mesajı

TCDD Genel Müdürü Apaydın’ın Dünya Engelliler Günü Mesajı : ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum.


Malumlarınız olduğu üzere, hükümetlerimizin desteği ile 2003 yılından itibaren TCDD olarak, TCDDna büyük yatırımlar yapıyor, büyük ulaşım projelerini art arda hayata geçiriyoruz.

Yüksek hızlı trenlerden, mevcut hatların modernizasyonuna, şehir içi ve şehirlerarası modern yolcu treni işletmeciliğinden, yeni gar ve istasyonların inşasına kadar çok sayıda projemiz var.

Bu projelerimizin temelinde de insan var.

İnsanlarımıza hızlı, konforlu ve emniyetli modern ulaşım hizmetleri sunmak var.

Modern ulaşım hizmeti ise engellilerimizin bu hizmetlerine en kolay erişimleriyle doğru orantılıdır.

Bu nedenle yeni bina ve tesisler inşa ederken, tren setleri temin ederken, engellilerimizin en azami şekilde faydalanabilecek olmalarına özen gösteriyoruz. Mevcut bina ve tesislerimiz ile araçlarımızı engellilerimize göre yeniden projelendiriyoruz.

En fazla engelli istihdam eden bir Teşekkül olarak, onlara moral-motivasyon sağlamak ve haklarıyla ilgili eğitim vermek üzere her yıl İskenderun Arsuz’ta bulunan Eğitim ve Dinlenme Tesislerimizde ağırlıyoruz.

Diğer yandan, engellilerimizin diğer sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarına yönelik Teşekkülümüzün tüm imkânları seferber edilmiştir. Bu tür faaliyetler için kendileri teşvik edilmektedir.

“Her insan bir engelli adayıdır” anlayışıyla onlara pozitif ayrım yapıyoruz.

Ülkemizin geleceğini birlikte inşa etmenin gurur ve sevincini yaşarken, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün hayırlı olmasını temenni ediyorum.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar