Toplu Ulaşımın Geleceği Transist 2016 Fuarında KonuşulacakToplu Ulaşımın Geleceği Transist 2016 Fuarında Konuşulacak :İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Transist 2016, Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, 1 – 3 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’ nde 9. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak.

TRANSİST 2016, “Toplu Ulaşımın Geleceği 4T” teması ile Traffic (Trafik), Timing (Zamanlama), Transform (Dönüşüm), Technology (Teknoloji) odak konularında hazırlanarak ulaşım sektöründeki yeni ürün ve teknolojilerin sunulacağı önemli bir platform olma niteliğinde. Güncel konu başlıkları ile ziyaretçiler, yerel yönetimler ve sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişinin sağlanması hedefleniyor.

Kongrede; ‘Trafik Yönetimi ve Şehiriçi Ulaşımda Verimlilik’, ‘Mega Kentlerde Ulaşımda Zaman Yönetimi ve Veri Odaklı İnovasyon’, ‘Akıllı Teknolojiler Ulaşım Tercihlerini Nasıl Değiştirecek?’ ve ‘Sürdürülebilir Şehirler için Ulaşımda Dönüşüm’ başlıkları altında 4 panel düzenlenecek. Toplu ulaşım sektörünün sorunlarına farklı bakış açıları getirmeyi hedefleyen kongre, 2 gün sürecek.

FARKLI DİLLERDE DÜNYANIN HER YERİNDE

Kongreyi takip etmek isteyen yerli ve yabancı konuklar için başta İngilizce ve Arapça olmak üzere farklı dillerde, cep telefonları üzerinden online olarak simultane çeviri hizmeti verilecek.

Kullanıcılar uygulamaya bilgisayar, tablet veya cep telefonu üzerinden http://link.ibb.gov.tr/simultane linkine tıklayarak erişebilecek.

10.000 metrekare alanda 100’den fazla firmanın stant kuracağı fuar ise 3 gün sürecek. Geçen yıl 23 farklı ülkeden 5000’den fazla kişinin katıldığı Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’na bu yıl ilginin daha da yüksek olması bekleniyor.

Toplu ulaşım ve ulaşım endüstrisindeki tüm firmalar, belediyeler ve belediyeye bağlı iştirakler, altyapı ve planlama firmaları, kamu kuruluşlarının ve üniversitelerin yer alacağı TRANSİST’in Fuar Açılışı 1 Aralık 2016 Perşembe saat 11:30’da gerçekleştirilecek.

TRANSİST 2016 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİYLE BULUŞACAK

Transist 2016 kapsamında toplu ulaşım hizmetlerindeki çalışmaları tanıtmak ve teşvik etmek amacıyla düzenlenen Fotoğraf, Kısa Film ve Proje Yarışmalarının 1.’leri ödüllerini alacak. Bununla birlikte Toplu Ulaşımı Teşvik ve Transist Özel Ödülleri de ödül töreninde sahipleriyle buluşacak.

toplu-ulasimin-gelecegi-transist-2016-da-konusulacak

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.