UDHB – TOBB Yıllık Koordinasyon Toplantısı YapıldıUDHB – TOBB Yıllık Koordinasyon Toplantısı Yapıldı :Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Koordinasyon Toplantısı bu yıl 22 Aralık 2015 tarihinde TEPAV ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleşti.

Her yıl yapılan, kamu ve özel sektör temsilcilerinin üst düzeyde geniş kalımı ile gerçekleştirilen Koordinasyon Toplantısının altıncısı TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas’ın başkanlığında yapıldı.

Konuşmasında özel sektörün kamu ile istişare etmesinin önemine vurgu yapan Halim Mete, Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisini sektörün tüm taraflarını içene aldığını, Meclis içinde yer alan Demiryolu Taşımacılığı Derneği, Türkiye Kargo Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği, Türkiye Nakliyeciler Derneği, Uluslararası Nakliyeciler Derneği ve Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği tarafından toplantıda dile getirilecek taleplerin ortak aklın ürünü olduğu belirtti ve taleplerin bu kapsamda değerlendirmesinin önemli olduğunu belirtti.

Ulaştırmanın her ülkenin kalkınmasında ve ilerlemesinde hayati öneme sahip bir hizmet sektörü olduğuna vurgu yapan UDHB Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas, günümüzde, çağdaş ve yeterli ulaşım hizmeti sağlamadan, sosyal ve ekonomik hayatı canlı tutmanın mümkün olmadığını belirtti.

Toplantının bu seneki teması Endüstri 4.0 çerçevesinde Prof. Dr. Yücel Candemir “Dördüncü Sanayi Devrimi: Öncesi Ve Sonrası – Ulaştırma Ve Lojistik Ağlara Yansımalar” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

DTD’yi temsilen toplantıya DTD Genel Müdürü Yaşar Rota ve Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katıldı. DTD Genel Müdürü Yaşar Rota demiryolu sektör konularını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.