10. Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi Ankarada Gerçekleşecek  1. Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi Ankarada Gerçekleşecek : UIC’nin Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi’nin 10’uncusu, 11-14 Temmuz 2017 tarihlerinde Ankara ATO Congresium’da yapılacak.

“10. DÜNYA YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU KONGRESİ, TEMMUZ AYINDA ANKARA’DA YAPILIYOR…

Yüksek hızlı demiryoluyla ilgili dünyadaki en önemli etkinlik olan Uluslararası Demiryolları Birliğinin (UIC) Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi’nin 10’uncusu, TCDD’nin ev sahipliğinde 11-14 Temmuz 2017 tarihlerinde Ankara ATO Congresium’da yapılacak.

“Sürdürülebilir ve rekabetçi işletmelere yönelik bilgilerin paylaşımı” temalı “UIC YÜKSEK HIZ 2017” kongresi kapsamında; teknik, ekonomik ve sosyal konularla ilgili birçok oturumlar ve yuvarlak masa toplantıları ile demiryolu sistemlerdeki en son gelişmelerin sergileneceği ticari fuar düzenlenecek.

Bugünün ve yarının demiryollarını hazırlamakla görevli karar alıcılar ve temel aktörleri buluşturan Kongrenin katılımcıları; demiryolları, demiryolu tedarikçileri, araştırma enstitüleri, üniversiteler, uluslararası örgütler ve finansal kuruluşların üst düzey temsilcilerinden oluşacak.

Dünyada 15 milyardan fazla kişi yüksek hızlı trenlerle seyahat etti…

Yaklaşık 24 bin km’lik yüksek hızlı demiryolu hattının işletildiği dünyada, dünya nüfusunun iki katı olan 15 milyardan fazla kişi seyahatlerini yüksek hızlı trenlerle gerçekleştirdi.

Önümüzdeki 20 yıl içerisinde bu sayının iki katına çıkması bekleniyor.

Türkiye’de yüksek hızlı trenler…

2009 yılında Ankara-Eskişehir hattıyla YHT işletmeciliğine geçilen Türkiye’de; 2011 yılında Ankara-Konya, 2013 yılında Eskişehir-Konya, 2014 yılında Ankara-Eskişehir-İstanbul ve Konya-İstanbul arasında YHT seferlerine başlandı.

Halen Ankara-İzmir, Ankara-Sivas ve Bursa-Bilecik arasında YHT hatlarının inşası devam ediyor.

UIC Highspeed 2017 web sitesi

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.