Hemzemin Geçitlerde Biran Önce Önlem AlınmalıHemzemin Geçitlerde Biran Önce Önlem Alınmalı :Son yıllarda gözle görülür bir şekilde artan hemzemin geçit kazalarına dikkat çeken Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Genel Sekreteri İshak Kocabıyık, hemzemin geçitlerde gereken önlemelerin bir an önce alınması gerektiğini söyledi.

Son zamanlarda yaşanan hemzemin geçit kazalarına dikkat çeken İshak Kocabıyık, gözle görülür bir şekilde artan hemzemin geçit kazaları bütün uyarılarımıza rağmen ilgililerin ihmali, umursamazlığı ve sorumsuzluğu ile devam etmektedir. Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası tarafından özellikle TCDD’nin yeniden yapılanması adına tasfiyesi kapsamında uygulamaların hızlı bir şekilde hayata geçirildiği, 160 yıllık bir işletmecilik kültürünün yok edildiği bu süreçte BTS olarak tüm uyarılarımıza rağmen gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle bu ve benzeri kazalar halenyaşanmaktadır dedi.

BTS Genel Sekreteri İshak Kocabıyık, bir an önce mümkün olan yerlerde hemzemin geçitler kaldırılarak karayolu ile kesişen demiryollarında alt veya üst geçit yapılmalıdır. Karayolu ile kesişimin zorunlu olduğu hemzemin geçitlerde bekçi kontrollü, bariyerli geçitler olmalıdır. Bu geçitlerde özelleştirme çalışmalarının bir parçası olarak sürdürülen taşeronlaştırma yoluyla personel istihdam edilmesine son verilerek bunun yerine kurum personeli çalıştırılmalıdır. Mevcut taşeron işçileri de bir an önce kadrolu olarak kurum personeli yapılmalıdır diye konuştu.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.