Ada Ekspresi, Adapazarı merkezine kadar girecekAda Ekspresi, Adapazarı merkezine kadar girecek :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, 22 Şubat 2017 Çarşamba günü TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ı makamında ziyaret etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Vagon Sanayi AŞ’ye (TÜVASAŞ) mart ayında asaleten genel müdür atanacağını ve “Ada Ekspresi”nin Adapazarı merkezine kadar girmesi için çalışmaların başlatılacağını bildirdi.

Bakan Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı makamında ziyaret etti. Samimi bir havada geçen ziyarette Atalay, TÜVASAŞ’ın Sakarya için önemli bir kurum olduğunu belirterek, Sakarya kamuoyunun TÜVASAŞ’a asaleten genel müdür atanması yönündeki talebini aktardı.

Adapazarı ile İstanbul arasında sefer yapan “Ada Ekspresi”ne de değinen Atalay, Adapazarı’nda vatandaşların bu hattaki trenlerin kent merkezine kadar girmesini istediklerini söyledi.

Bunun üzerine Bakan Arslan, TÜVASAŞ’a mart ayında asaleten genel müdür atanacağı ve “Ada Ekspresi”nin Adapazarı merkezine kadar girmesi için çalışmaların başlatılacağı bilgisini verdi.

Ziyarette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Şaban Atlas, Orhan Birdal, Galip Zerey ve Ahmet Selçuk Sert ile Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar da hazır bulundu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.