Ada Ekspresi artık Derincede de duracakAda Ekspresi artık Derincede de duracak :Hızlı Tren çalışması sebebiyle iptal edilen daha sonra yeniden hizmete başlayan ama eskisi gibi çalışmayan banliyö hattı Derince’de durmuyordu. Ada Ekspresi’nin Mayıs ayı itibariyle Derince Tren İstasyonu’nda da duracağı açıklandı.

Yüksek hızlı tren (YHT) hattının inşası nedeniyle 1 Şubat 2012’den itibaren seferlerine ara veren Ada Ekspresi, 2015 yıkıdan yeniden hizmete başlamıştı. Her gün 4 gidiş ve 4 geliş olmak üzere 8 sefer yapan Ada Ekspresi, Kocaeli’de sadece İzmit ve Gebze’de duruyordu.

YHT hattının inşası nedeniyle kapanmadan önce çok daha faza sefer yapan ve çok daha fazla durakta duran banliyö hatları Kocaelililer için en önemli ulaşım aracıydı. Hizmete başlaması rağmen eskisi gibi kullanılmayan hat içn yeni bir dura daha geliyor. Ada Ekspresi’nin Mayıs ayı itibariyle Derince Tren İstasyonu’nda da duracağı açıklandı.

Derince’ye gelen bakanlık ve TCDD yetkilileri ile Başkan Bulut, tren istasyonunda incelemelerde bulundu. Mayıs ayı itibariyle Arifiye-Pendik hattında günlük seferlerini sürdüren Ada Ekspresi’nin durakları arasında Derince’nin de yer alacağı açıklanırken, proje kapsamında restorasyonu tamamlanan ve halen Derince Belediyesi Evlendirme Memurluğu olarak hizmet veren Tarihi Gar Binası da TCDD’ye devredilecek. TCDD bu binayı hem bilet satış yeri hem de kurumsal faaliyetlerin gerçekleşeceği idari merkez olarak kullanacak.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.