Adıyaman’da tren vagonuna çıkan çocuğu elektrik çarptıAdıyaman’da tren vagonuna çıkan çocuğu elektrik çarptı :Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde oyun oynamak için çıktığı yük treninin vagonunda yüksek gerilim hattından geçen elektrik akımına kapılan 15 yaşındaki Oktay Ballıcan, feci şekilde yandı.

Edinilen bilgiye göre olay, 02 şubat günü öğleden sonra Gölbaşı Garı’nda meydana geldi. Oktay Ballıcan (15), oyun oynamak amacıyla istasyonda park halinde bulunan bir yük treninin vagonuna çıktı.

Ballıcan, vagon üzerinde bir süre oynadıktan sonra yüksek gerilim hattından geçen elektrik akımına kapıldı. Çevredekilerin fark ettiği Ballıcan, vagon üzerinden indirildikten sonra çağrılan sağlık görevlileri tarafından ambulansla Gölbaşı Devlet Hastanesine götürüldü.

Acil serviste müdahale edilen ve vücudunda ağır yanıklar oluştuğu belirtilen Ballıcan, hayati tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Geçtiğimiz ay da, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde vagon üzerinde özçekim yapmak isteyen 15 yaşındaki iki kız öğrenci, yüksek gerilim hattına temas edince elektrik akımına kapılarak yaralanmıştı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.