Afyon-Eskişehir arası yeni DMU setleri sefere başladıAfyon-Eskişehir arası yeni DMU setleri sefere başladı :Afyonkarahisar – Eskişehir arasında çalışan bölgesel yolcu treni yeni DMU setleri ile hızlı tren konforunda yolculuk sağlıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Demiryol-iş Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Uslu Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Milletvekili Ali Özkaya’nın destekleri ve TCDD. 7. Bölge Müdürü Adem Sivri’nin takibi sonucunda 09 Şubat 2017 tarihi itibariyle hızlı tren konforunda DMU setleriyle sefere başlandığını söyledi.

Uzun süredir beklenen DMU setlerinin Afyonkarahisar’a kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür eden Uslu, ayrıca bölgede devam eden başta yüksek hızlı tren projeleri olmak üzere sinyalizasyon ve elektrifikasyon projeleri olduğunu, 2017 yılında da yeni bir çok projenin başlayacağını ifade etti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri1 Yorum

  1. Aslında Bu DMU ların sadece Eskişehir den Afyon a değil daha ileri, Burdur ve Isparta ya işletilmelerinde fayda var. Bölge mv.lerine duyrulur.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.