Babadağ teleferik projesi için geri sayım

Babadağ teleferik projesi için geri sayım : Muğla’nın Fethiye ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası’na ait Fethiye Güçbirliği Şirketi tarafından ihaleye çıkarılacak olan teleferik projesinde son viraja girildi. Fethiye-Göcek özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Babadağ mesire yeri ve hava sporları merkezinin teleferik ve telesiyej hatları dahil günübirlik ve sosyal tesislerinin yapım ve işletilmesi işi ihalesinin 3 Nisan 2017 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

6-7 DAKİKADA BABADAĞ’IN ZİRVESİNE ÇIKILACAK
Projeye göre teleferiğin başlangıç istasyonu Ovacık Mahallesi’ndeki Yasdam Caddesi üzerine, bitiş istasyonu ise Babadağ’ın zirvesindeki 1700 metre pisti yakınına kurulacak. Başlangıç noktasından 8 kişilik kabinlere binenler, ortalama 6-7 dakikada Babadağ 1700 metre pistine ulaşacak. 1800 ve 1900 metre pistlerine ise telesiyej sistemiyle ulaşım sağlanacak. Teleferik projesinin hayata geçirilmesiyle Babadağ’dan yapılacak yamaç paraşütü uçuşlarında büyük artış bekleniyor. Şuanda Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçmak isteyen tatilci ve turistlerin, ulaşımı yamaç paraşütü pilotlarıyla birlikte, Ölüdeniz Mahallesi’ndeki ofislerden paraşüt firmalarına ait minibüslerle sağlanıyor.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.