Başkentrayda Çalışmalar Trafiği Aksatmadan Devam EdiyorBaşkentrayda Çalışmalar Trafiği Aksatmadan Devam Ediyor : Başkentray’da çalışmalar gece ve gündüz trafiği aksatmadan hızlı şekilde devam ediyor.

Ankara’da kent içi trafik sorununa çözüm getirmek ve Ankaralılara çağdaş demiryolu hizmeti vermek üzere inşasına başlanan Başkentray’da çalışmalar gece ve gündüz trafiği aksatmadan hızlı şekilde devam ediyor.

Başkentray Projesi çalışmaları kapsamında;

-Mevcut hatların üstyapı malzemelerinin söküm işleri tamamlandı.

-Lale – Ankara – Kayaş İstasyonları arasında elektrifikasyon söküm işleri bitirildi.

-Ankara-Sincan arasında 3 km, Ankara-Kayaş arasında da 6 km taş duvar yapıldı.

-Sıhhıye Demiryolu Köprüsü (Vasıta Alt Geçidi), Hacettepe Demiryolu Köprüsü (Vasıta Alt Geçidi) ve Kurtuluş Demiryolu Köprüsü’nün (Vasıta Alt Geçidi) sökümü tamamlandı.

-Sıhhiye Köprüsü’nün kenar ayaklarının yapımı tamamlandı, orta ayakların yapımına başlandı.

-Hacettepe Köprüsü’nün imalatı 21×5 metre iki açıklıklı olarak tamamlanma aşamasında.

-Kurtuluş Köprüsü (Vasıta Alt Geçidi) kiriş montajları tamamlandı.

-Altınsoy 1. ve 2. Köprüleri’nde (Vasıta Alt Geçidi) köprü tabliyelerinin montaj çalışmaları tamamlandı.

-Saimekadın Demiryolu Köprüsü (Vasıta Alt Geçidi) ve Mamak Köprüsü yıkıldı.

-Mamak’ta Demiryolu Köprüsünün (Vasıta Alt Geçidi) yapımına başlandı.

-Saklıbahçe Demiryolu Köprüsü (Vasıta Alt Geçidi) ve Üreğil Demiryolu Köprüsü (Vasıta Alt Geçidi) imalat çalışmalarına başlandı.

-Topkaya Demiryolu Köprüsü (Vasıta Alt Geçidi) ve Kayaş Demiryolu Köprüsü (Vasıta Alt Geçidi) imalat çalışması tamamlandı.

Sincan-Kayaş arasında 5 dakikada bir tren…

Banliyö hattı ile Yüksek Hızlı ve konvansiyonel tren işletmeciliğinin birbirinden ayrılması amacıyla Banliyö hattı ile Yüksek Hızlı ve konvansiyonel tren işletmeciliğinin birbirinden ayrılması amacıyla Sincan-Ankara-Kayaş arasında; Ankara-Kayaş arasında 4, Ankara-Marşandiz arasında 6 ve Marşandiz-Sincan arasında 5 hatlı yeni demiryolu yapılıyor.

Hat üzerindeki istasyonlarımızın tamamı engelli vatandaşlarımızın da kullanımına uygun hale gelecek şekilde yeniden tasarlanarak inşa ediliyor.

Yolcu trafiğinin yoğun olduğu Sincan, Lale, Etimesgut, Hipodrom, Yenişehir, Mamak ve Kayaş istasyonlarında yolcuların gıda, kitap, gazete vs. ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri kapalı istasyon alanları oluşturulacak. Proje kapsamında ayrıca Etimesgut Emirler’e YHT Batı Aktarma Garı inşa edilecek.

Sincan-Kayaş-Sincan arasında 5 dakikada bir tren işletilecek. Günde 200 bin yolcuya hizmet verecek Başkentray ile Ankara trafiği rahat bir nefes almış olacak.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.