Bursa’da, Beşyol Düğümü Kavşakla ÇözülüyorBursa’da, Beşyol Düğümü Kavşakla Çözülüyor :Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kent Meydanı – Terminal raylı sistem hattı kapsamında projelendirilen ve İstanbul Caddesi’nde kesintisiz ulaşımı sağlayacak Beşyol Kavşağı’nın temeli 08 Şubat Çarşamba (YARIN) günü atılıyor. Proje kapsamında ilk etapta Çelebi Mehmet Bulvarı köprü ile Küçükbalıklı Mahallesi’ne bağlanacak, kamulaştırmaların ardından da dönüş kolları yapılarak, yonca kavşak tamamlanmış olacak.

Bursa’yı demir ağlarla örme hedefi doğrultusunda toplam 9.4 kilometre uzunluğundaki 11 istasyonlu Kent Meydanı – Terminal T2 raylı sistem hattında inşaat devam ederken, Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da raylı ulaşımın kesintiye uğramaması için güzergah üzerindeki köprü ve kavşak düzenlemelerine de hız verdi. Çelebi Mehmet Bulvarı’nın İstanbul Caddesi ile kesiştiği nokta olan Beşyol’a yapılması planlanan kavşak projesinde inşaat, 08 Şubat Çarşamba (YARIN) saat 12.00’da yapılacak temel atma töreniyle start alıyor. İlk etapta yapılacak köprü ile Çelebi Mehmet Bulvarı’nın Küçükbalıklı Mahallesi’ne bağlantısı da sağlanmış olacak.

Kesintisiz ulaşım
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, raylı sistem, kentsel dönüşüm, köprü ve kavşak imalatlarıyla İstanbul Caddesi’nin çehresinin tamamen değişeceğini söyledi. 30 metrelik yol olarak bilinen ve uygulamada 40 metreye kadar çıkacak olan Çelebi Mehmet Bulvarı’nın İstanbul yolunun doğusu ise bağlantısının sağlanması için öncelikle köprünün yapılacağını ifade eden Başkan Altepe, “Raylı sistem, kentsel dönüşüm, köprü ve kavşak imalatlarıyla İstanbul Caddesine vizyonel bir proje kazandırıyoruz. Raylı sistem çalışmalarının kesintiye uğramaması için Beşyol kavşağında inşaatı başlatıyoruz. İlk etapta yapacağımız köprü ile Çelebi Mehmet Bulvarı’nın devamı sağlanırken, bir taraftan da raylı sistem çalışmaları kesintisiz devam edecek. Bu arada köprünün yan yollarından dönüşlerde de bir sorun yaşanmayacak. Daha sonra kamulaştırmalar tamamlandıkça da kavşağın yonca bölümleri tamamlanmış olacak. Şimdiden Bursa’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.