İZBAN’ın Sağlık İstasyonu TamamİZBAN’ın Sağlık İstasyonu Tamam : Sağlık Mahallesinde yapımı geçen yıl başlayan istasyon en sonunda tamamlandı. Vatandaş istasyonu kullanarak hem trene bine biliyor hem de yolun karşısına güvenli şekilde geçiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD ortaklığında gerçekleştirilen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük kent içi toplu ulaşım projesi olan İzmir Banliyö Sistemi İZBAN hattı, Torbalı’dan sonra Selçuk’a kadar uzatılıyor. Daha önce 80 kilometrelik İZBAN hattını 32 kilometre daha uzatan Torbalı bölümünün istasyon ile karayolu alt-üst geçit inşaatlarını tamamlayarak Şubat ayında hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, yapımını sürdürdüğü 26 kilometrelik Selçuk hattında önemli aşama kaydetti. Çalışmalarının yanı sıra Sağlık Mahallesinde bulunan istasyon ise tamamlandı. Sadece detay işçiliğin kaldığı ve en kısa sürede tamamlanıp hazır hale getirilecek. Mahalle halkı ise artık yolu uzatmasına gerek kalmadan istasyonu kullanıp karşıdan karşıya geçmeye başladı.

ÇOK ŞÜKÜR BİTTİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Selçuk İstasyonu’nun kaba inşaatını bitirdi. Bilet holü ve peronun betonarme imalatı tamamlandı. İnce işler, karo, asma tavan, seramik ve kapı işleri bitti. Peron bölgesinde sundurma montajı yapıldı. Bu bölümde kaplama ve cam işlemlerine başlanacak. 6 adet yürüyen merdivenin 2’sinin montajı yapıldı. Selçuk İstasyonu’ndaki elektrik-mekanik ve mimari imalatlar Ekim ayında tamamlanacak. İstasyon 8,5 milyon liraya mal olacak. Sağlık Mahallesindeki istasyonun tamamlanması ise herkesi sevindirmiş durumda. Mahalle Muhtarı Veli Gözlek, “Çok şükür istasyon tamamlandı. Vatandaşlarımız yaya olarak karşıdan karşıya geçebiliyorlar. Öncedeki ray üzerinden veya metrelerce uzaklıkta bulunan köprünün üzerinden geçiyordu. Artık bu sorunlar ortadan kalktı” diye konuştu.

KALAN ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Torbalı-Selçuk İZBAN hattının 2018 yılı Eylül ayında hizmet vermesinin öngörüldüğünü daha önce Torbalı’da açıklama yapan Bakan Arslan, konuşması sırasında yüklenici firma yetkililerini çağırarak; Selçuklular’ın iki yıl daha beklemesine tahammül etmek istemediklerini söylemişti. Yüklenici firma yetkililerinden bu projenin en hızlı bir şekilde tamamlanması sözünü alan Bakan Arslan; “8 Eylül 2017’de inşallah projenin açılışını birlikte yapacağız. Bu Proje inşallah İZBAN’ı büyütecek, taçlandıracak. Daha fazla insana hizmet eder hale getirecek. TCDD Hattı yaparken; belediyeler istasyonları yapacak. Şimdiden Selçuk ve bölge halkımıza hayırlı uğurlu olsun” sözlerini kullanmıştı. O günden bu güne çalışmaların hızlı bir şekilde devam ediyor. Sağlık Mahallesindeki istasyonun tamamlanmasıyla geriye kalan diğer çalışmalar hız kazandı.

Kaynak : torbaliege.net

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.