İzmir Metrosu Bayramda yüzde 50 indirimli!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı nedeniyle ulaşım, su-kanal şikayetleri ve mezarlık ziyaretleri gibi konularda tüm önlemlerini aldı.


Otobüs, deniz ve metro seferlerinde Ramazan Bayramı için düzenlemeye giden Büyükşehir Belediyesi, üç günlük bayram süresince toplu taşıma araçlarında yüzde 50 indirim uygulayacak. Bayram indirimi, Aliağa- Menderes hattında çalışan banliyö trenlerinde de geçerli olacak.

Kabristan ve otogar bağlantılı seferlerini takviye eden Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 bayram indiriminden, Kentkart kullanan tüm vatandaşlar faydalanacak. Havaalanı seferi yapan otobüsler ile “Baykuş” seferler ve 3-5’lik kartlar ise yüzde 50’lik indirimden yararlanamayacak.

KABRİSTANLARA ÜCRETSİZ SEFER
Arife günü ile bayram süresince Hacılarkırı, Bornova, Karabağlar, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Doğançay, Örnekköy, Balçova, Narlıdere ve Buca kabristanlarına gidecek vatandaşlar için 08.00-16.00 saatleri arasında ücretsiz ek otobüs seferleri düzenlenecek. Bu otobüslerin hareket noktaları şöyle:

Hacılarkırı Kabristanı için hareket Gümrük-H.Ziya Bulvarı-Bornova otobüs peronları. Bornova Kabristanı için hareket Bornova Kaymakamlık önündeki otobüs peronları. Karabağlar Kabristanı için hareket Konak Bahribaba otobüs peronları. Yeşilyurt Kabristanı için hareket Konak Bahribaba otobüs peronları. Soğukkuyu – Doğançay- Örnekköy Kabristanları için hareket Karşıyaka İskele önündeki otobüs peronları. Buca Eski ve Yeni Kabristanları için hareket Şirinyer otobüs peronları. Balçova ve Narlıdere Aşağı Kabristanları için hareket Fahrettin Altay Aktarma Merkezi.

DENİZ ULAŞIMI
İZDENİZ’e bağlı yolcu vapuru ve arabalı vapur seferlerinde 19, 20 ve 21 Ağustos 2012 günleri “Pazar tarifesi” uygulanacak. Söz konusu günlerde yolcu gemisi seferleri saat 09.00’dan, arabalı vapur seferler ise saat 10.15’ten itibaren başlayacak.

METRO SEFERLERİ
İzmir Metrosu, Arife günü, 06.00-00.30, 3 günlük bayram süresince de 06.00 -00.15 saatleri arasında sefer yapacak. Seferler, Arife günü Fenerbahçe – Elazığspor maçı da göz önünde bulundurularak, 21.00-22.00 saatleri ile 23.45-00.30 saatleri arasında 5 dakikada bir gerçekleşecek. Bayram süresince ise 11.00-19.00 saatleri arasında 7.5 dakikada bir sefer yapılacak.

Kaynak: DHA


İlk yorum yapan olun

Yorumlar