Karamana Yeni Üst Geçitler YapılacakKaramana Yeni Üst Geçitler Yapılacak :Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, TCDD yetkilileri ile bir araya gelerek, Larende alt geçidi ve 82. Yıl Devlet hastanesi-Kızık arasına yapılacak olan 2 adet üst geçitler için koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda TCDD yetkilileri, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve birim müdürlerine Larende alt geçidi ve 82. Yıl Devlet hastanesi ile Kızık arasına yapılması planlanan iki üst geçit projesi hakkında bilgiler verdi.

Toplantıyı değerlendiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında bazı bölgelere belediyemiz ve TCDD işbirliği ile yeni alt ve üst geçitler yapılacak. Bunlardan birisi olan Larende alt geçit projesinde, geçtiğimiz günlerde ilk kazma vurularak çalışmalar resmen başladı. Karaman-Ulukışla hızlı tren çalışması içerisinde yer alan bir diğer üst geçit projesi de 82. Yıl Devlet hastanesi ile Kızık arasına uygulanacak. Bu bölgede de 2 ayrı üst geçit kısa zamanda tamamlanarak şehrimizin hizmetine sunulacak. Tren yolunun diğer tarafında kalarak uzun yıllardan beri şehirden kopuk bir şekilde yaşayan Larende, Sümer ve Yenişehir mahallelerimiz yapılacak olan bu alt ve üst geçitler sayesinde şehirle bütünleşmiş olacak” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.