Kırıkkale İdare Mahkemesinden 2. Turne Tazminatı KararıKırıkkale İdare Mahkemesinden 2. Turne Tazminatı Kararı :TCDD 22 Yol Bakım Onarım Müdürü Muharrem Özkartal turne tazminatı konusunda verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Geçtiğimiz günlerde 13 Yol Bakım Onarım Müdürü Mesut Kuşçu’dan sonra alınan ikinci turne tazminatı kararı.

TCDD bünyesinde görev yapan Yol Bakım Onarım Müdürlerinin Turne Tazminatları konusunda kurumdan olumlu yanıt alamamaları üzerine başlattıkları hukuki mücadeleler sonuç vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde TCDD 13 Yol Bakım Onarım Müdürü Mesut Kuşçu Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) aracılığı ile verdiği hukuk mücadelesini kazanmıştı.

YOLDER avukatı Mehmet Ektaş’ın desteği ile başlatılan hukuk mücadelesinden tüm Yol Bakım Onarım Müdürlerini sevindirecek kararlar gelmeye devam ediyor.

YOLDER üyesi Mesut Kuşçu’dan sonra Muharrem Özkartal’da 15 Eylül 2015 tarihinden bu yana turne tazminatı talebiyle ilgili başvurunun reddedilmesi üzerine işlemin iptali için Kırıkkale İdare Mahkemesine açtığı davayı kazandı.

Kırıkkale İdare Mahkemesi, YOLDER üyesi Muharrem Özkartal’a hak ettiği halde TCDD tarafından ödenmeyen turne tazminatının ödenmesine hükmetti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.