Malatya’da Lojistik Merkezi Çalıştayı DüzenlenecekMalatya’da Lojistik Merkezi Çalıştayı Düzenlenecek :Malatya’ya kurulması planlanan Lojistik Merkez ile ilgili bir çalıştay düzenlenecek.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 4 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 10:00’da Malatya Ramada Altın Kayısı Otel’de ilimizde kurulması merplanlanan lojistik merkezinin fizibilite hazırlık süreci kapsamında konu ile ilgili bir çalıştay gerçekleştirileceği bilgisi Vali Mustafa Toprak tarafından verildi.

Vali Toprak, “Coğrafi konumu ile Doğu-Batı, Kuzey-Güney eksenindeki geçiş güzergâhında bulunan ilimiz lojistik bakımdan önemli bir lokasyonda bulunmaktadır.

Lojistik bakımdan önemli bir lokasyonda bulunan ilimizde kurulacak lojistik merkezler; Firmaların ürünlerinin hızlı ve nispeten uygun maliyetlerle pazara sunulmasında önemli bir rol oynayacaktır.

İşletmeler tarafından piyasaya sunulan ürünlerin hedef pazarlara hızlı bir şekilde ulaşımının gerçekleştirilmesi, işletmelere ciddi bir rekabet üstünlüğü sağlanması, ilimizin üretim ve ihracat potansiyelinin artırılması, ilimizin lojistik bakımdan önemli olan lokasyonunu en iyi şekilde kullanılması ve değerlendirmesi maksadıyla bu çalıştay gerçekleştirilecektir.

İlimizin bu noktadaki potansiyelini ve fırsatlarını değerlendirmek üzere kurulabilecek bir lojistik merkezlerin fizibilitesinin hazırlığını Fırat Kalkınma Ajansımız yürütüyor. Bu çalışma kapsamında düzenlenecek Ortak Akıl Konferansında ilgili tüm paydaşların görüşlerinin alınacağı çalıştay gerçekleştirilecektir” dedi.

Vali Toprak’ın ilgili tüm paydaşların davet edildiği ve katılımını beklediği çalıştayda, Prof. Dr. Mehmet Tanyaş tarafından “Lojistik Kavramı, Dünya’da ve Türkiye’de Lojistik Merkezler” ile Prof. Dr. Umut Tuzkaya tarafından da “Lojistik Merkezi Ortak Akıl Konferansının Amacı ve Metodolojisi” konularında bilgiler verilirken, Sorun ve SWOT Analizinin ele alınacağı, katılımcıların görüş ve önerilerine de başvurulacağı öğrenildi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.