Mart Ayında Hızlı Tren Seferleri ArtıyorMart Ayında Hızlı Tren Seferleri Artıyor :TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, TCDD bünyesindeki hızlı tren sayısının 13’den 19’a çıkarılmasıyla Konya hareketli, hızlı tren seferlerinin de artırılacağını belirtti. Altunyaldız, “Halihazırda 7 gidiş, 7 geliş olmak üzere günde toplam 14 sefer halinde yapılan Konya-Ankara Hızlı Tren seferleri 10 Mart 2017 tarihinde 10 gidiş, 10 gelişe çıkarılıyor” dedi.

Ziya Altunyaldız bugün itibariyle 2 gidiş, 2 geliş toplam 4 olan Konya-İstanbul Hızlı Tren seferlerinin ise Mayıs ayı içerisinde 3 gidiş, 3 gelişe çıkarılacağını, sefer sayısının toplamda 6’ya ulaşacağını söyleyen Altunyıldız, hızlı trenlerde doluluk oranının yüzde 87’ye ulaştığını, “Hemşehrilerimizin daha konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri, sevdiklerine kavuşmaları ve işlerini aksatmamaları için vatandaşlarımızın zamanlarının kıymetini bilerek var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Artırılan Hızlı Tren seferlerinin, Konya’nın turizm ve ekonomisine olumlu katkı sağlayacağını belirten Altunyaldız, iş dünyası ve üretimin kalbi İstanbul ve yönetim merkezi Ankara ile Konya iş dünyasının bağlantılarının da artıracağına dikkat çekti. Konya’nın yakın gelecekte Türkiye’nin demiryolları kavşak noktası haline geleceğini söyleyen Altunyaldız, bu konudaki katkıları nedeniyle Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Devlet Demiryolları idaresine teşekkür etti.

 

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

1 Yorum

  1. Karaman yolu açılınca buradan Adana – Mersin bağlantılarını arttırın.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.