Motaş Personeline İlk Yardım EğitimiMotaş Personeline İlk Yardım Eğitimi :Motaş Personeline uygulamalı ilk yardım sertifika yenileme (güncelleme) eğitimi verildi.

İlk yardım eğitmenleri tarafından Kızılay toplantı salonunda kurum bünyesinde çalışan personele ilk yardımın nasıl yapılması gerektiği konusunda uygulamalı olarak eğitim verildi.

3 yılda bir yapılan sertifika güncelleme eğitimleri çerçevesinde verilen ilk yardım eğitiminin kişinin hayati tehlikesini ortadan kaldırmak, iyileşmesini kolaylaştırmak ve durumunun kötüye gitmesini engellemek olduğu belirtildi.

Kurumda görev yapan personelin meydana gelebilecek olası kazalarda gereken durumlarda hasta ile yaralılara bilinçli ve usulüne uygun şekilde ilk yardım yapabilmeleri amacıyla ilk yardım kursu verildi. Kursu başarıyla tamamlayan personelin ilk yardım sertifikaları güncelledi. İlk yardım sertifika yenileme ve güncelleme kursu ile de hem ilk yardım konusunda bilgiler tazelendi hem de ilk yardım sertifikalarının geçerlilik süresi 3 yıl daha uzatılmış oldu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.