OMÜ Tramvay Hattı İçin Kredi Onaylandı…Çalışmalar 15 Mart´ta BaşlıyorOMÜ Tramvay Hattı İçin Kredi Onaylandı…Çalışmalar 15 Mart´ta Başlıyor :Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kredi taleplerinin İller Bankası yönetim kurulundan geçtiğini, tramvayı 2018 sonuna doğru üniversiteye çıkaracaklarını söyledi.

OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir’in verdiği ‘Tarımda Girişimcilik’ dersinin bu haftaki konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu. OMÜ Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Fahrettin Tosun Salonu’nda düzenlenen programda Başkan Yılmaz, öğrencilere “İnsanlar ve İletişim” konulu sunum yaptı. Ardından da OMÜ’ye kadar çıkacak olan tramvay hattı ile ilgili son bilgileri paylaştı.

“15 Mart’ta çalışmalar başlıyor”

15 Mart’tan itibaren iş makinelerinin üniversite girişinden başlayarak çalışmaya başlayacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “2018 yılının sonuna doğru bu iş biter gibi geliyor bana. 2018’de Cumhuriyet Meydanı’ndan tramvaya bindiğinizde buraya kadar gelebileceksiniz. İki yıl içerisinde bu iş biter. Bu işin yapımıyla ilgili İller Bankasından kredi talebinde bulunmuştuk. Buraya gelirken İller Bankasından beni aradılar. Kredi talebimiz İller Bankası yönetim kurulundan geçmiş. Bunlar hep güzel gelişmeler” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.