Sabiha Gökçen – Kurtköy Metrosu 2020’de açılıyorSabiha Gökçen – Kurtköy Metrosu 2020’de açılıyor :Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kurtköy arasında hizmet verecek 3 duraklı, 6 kilometrelik metro hattı Kadıköy ve Üsküdar’dan başlayan metro hatlarını birbirine entegre edecek.

İstanbul metrosunun yeni hattı Sabiha Gökçen Havaalanı ve Kurtköy arasında yapılacak. 2020’de hizmete girecek metro hattında Kurtköy’den yola çıkan yolcular Kaynarca’da aktarma yaparak İstanbul’un her yerine ulaşım sağlayabilecek.

Kurtköy’ü Sabiha Gökçen Havaalanı üzerinden Kaynarca’daki aktarma merkezine bağlayacak metro hattının inşaatı başlıyor. 6 km uzunluğunda yapılacak Sabiha Gökçen-Kurtköy metro hattının tamamı yer altında olacak. TBM’lerin açacağı tünellere inşa edilecek yeni hattın bedeli 760 milyon lira. 2018’de başlayacak proje 2020’nin ortalarında tamamlanacak. Sabiha Gökçen-Kurtköy metro hattı 2020’nin sonunda hizmete açılacak.

ÇED RAPORU TAMAMLANDI

ÇED raporu tamamlanan proje için Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlanacak 3 istasyon inşa edilecek. Sabiha Gökçen’den metroya binen bir yolcu Teknopark, Yenişehir ve Kurtköy istasyonlarında seyahat edebilecek. Her istasyon ortalama 140 metre uzunluğunda ve 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir alan kaplayacak.

İnşa edilen metro hattı, aktarma merkezi haline gelecek olan Kaynarca merkez istasyonuna entegre edilecek. Yani Kurtköy’den yola çıkan bir yolcu Sabiha Gökçen’i geçerek Kaynarca Aktarma Merkezinden İstanbul’un her noktasına ulaşım sağlayabilecek.

Kaynak : www.airporthaber.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.