Sivas-Divriği Hattında Yeni Raybüs Hizmete GirdiSivas-Divriği Hattında Yeni Raybüs Hizmete Girdi :2014 yılından itibaren Divriği – Sivas arasında konforlu ve hızlı ulaşım imkânı sağlayan raybüslere, yüksek standartlı ve teknolojik donanımlı olarak üretilen yeni raybüs eklendi.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Ulu Cami ve Darüşşifası, konakları ve görülmeye değer doğal güzellikleriyle her yıl çok sayıda yerli -yabancı misafirini ağırlayan Divriği; ulaşım alanında yapılan yatırımlarla turizm potansiyelini artırmaya devam edecek.

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son yatırımlarla Sivas’a kazandırılan 250 kişi kapasiteli yeni raybüs; güvenlik önlemleri, artırılan teknik özellikleri, engelli vatandaşlarımıza sunulan kolaylıklarla 4 saatlik toplam yolculuk süresini, yaklaşık 2 saate indiriyor.

Valiliğimiz tarafından düzenlenen 7. Muhtarlar Toplantısına katılmak üzere Divriği ilçesinden aileleriyle birlikte raybüsü kullanarak Sivas’a seyahat eden muhtarlarımız, Ulaşım hususunda sunulan bu hizmetin Divriği ve yol güzergâhı üzerinde bulunan diğer yerleşim birimleri için çok faydalı olduğunu dile getirdiler.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.