Sivas Lojistik Köy Projesinin Startı Nisan Ayında VerilecekSivas Lojistik Köy Projesinin Startı Nisan Ayında Verilecek :Sivas’ın sanayisine katkı sağlayacak olan lojistik köy projesiyle ilgili sondaj çalışmalarına nisan ayında başlanması planlanıyor.

Sivas’ın Demir Çelik Fabrikası mevkiine yapılması planlanan söz konusu projeyle ilgili; Vali Davut Gül, beraberinde Sivas Milletvekili Habip Soluk, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ile diğer ilgililer lojistik köy projesinin yapılacağı arazide incelemelerde bulundu.

Sivas Milletvekili Habip Soluk burada yaptığı açıklamada; daha önce 2010 yılında lojistik köyle ilgili yer belirlendiğini ancak bir takım nedenlerden dolayı yer değişikliğine gidildiğini söyledi.

Söz konusu projenin yerinin Demir Çelik Fabrikası mevkiine yapılacağına dikkat çeken Soluk, lojistik merkezi projesi için 600 dönüm arazinin protokol ile alınacağını ve nisan ayında da sondaj çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Lojistik köy altyapı projesinin de tamamlanma aşamasında olduğunu dile getiren Soluk, TÜDEMSAŞ fabrikasına iş yapan firmaların 8-10 parsel yer aldığını ve ardından da bölgede yatırımlara başlanacağını söyledi. Soluk, “İlimiz buradaki hamleyle bir sanayi şehri olacak, çünkü Sivas’ın kurtarışı sanayiye bağlı. İlerlemek için sanayimizi güçlendirmeliyiz. ” dedi.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ise; lojistik merkezinin Sivas’a hayırlı olmasını diledi.

Yoğun çalışmaların ardından proje ihalesini bu sene yaptıklarını belirten Apaydın, “Son gelişen yer değişikliği neticesinde organize sanayi ile iç içe olması için yerinde bir inceleme yaptık. Buranın da uygun olacağını gördük. Teknik arkadaşlar, proje firmamızla birlikte çalışmalarını yapacak. Nisan ayı gibi sondajlar başlar. Yıl bitmeden projemizi hazırlayacağız ve yapım ihalesine çıkacağız.” şeklinde konuştu.

Valimiz Davut Gül ise, projenin Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Sivas’a mükâfatı olduğunu belirterek, “Bütün parsellere demir yolunun yapılması yaklaşık 40-50 milyon liralık bir iş. Dolayısı ile Sivas’ın ve yeni kurulan OBS’nin bundan faydalanması bizi ve Sivaslıları mutlu etti. Biz de burada hem lojistik köyle ilgili hem de diğer işlerle ilgili bütün bürokratik kademeleri bir tarafa bırakıp yapılması gereken ne varsa yağacağız. İnşallah 2017 yıl içeresinde hem TÜDEMSAŞ’a iş yapan firmalar hem de Devlet Demir Yollarının işi fiilen başlamış olacak. Allah hayırlı etsin” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.