TCDD Engelli İşçi Alımı Başvuruları Bugün BaşladıTCDD Engelli İşçi Alımı Başvuruları Bugün Başladı :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD tarafından daimi kamu işçisi alımı yapılacağı ilan edildi. İŞKUR’un yayınladığı ilanlara göre TCDD işletmelerinde 4857 sayılı kanuna göre daimi işçi statüsünde istihdam edilmek üzere 14 personel alımı gerçekleştirilecek. TCDD’nin 14 daimi işçi alımı ilanlarının 3’üne durumu engelli olanlar, 11’ine ise eski hükümlü ve terörle mücadelede yaralananlar başvuru yapabilecekler.

TCDD 3 engelli daimi işçi alımı; Başvuru yapabilmek için ilköğretim ya da ortaöğretim mezunu olmak gerekiyor. Alınacak işçiler demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak Tatvan, Manisa ve Bilecik’teki işletmelerde görev yapacaklar. Alımlarda EKPSS şartı aranmayacak olup, kura usulü ile yapılacak.

TCDD ENGELLİ İŞÇİ ALIMI YAPILACAK İLLER VE İŞÇİ SAYILARI

Bilecik 123 Yol Bakım Onarım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı 1 engelli işçi
Manisa 361 Yol Bakım Onarım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı 1 engelli işçi
Tatvan 551 Yol Bakım Onarım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı 1 engelli işçi

Kura çekimi 22 Şubat 2017 tarihinde TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığında yapılacak.TCDD 11 eski hükümlü ve TMY daimi işçi alımı; 2 raylı sistemler sinyalizasyon bakım ve onarımcısı, 1 elektrikçi, 1 yüksek gerilim sistemcisi, 7 demiryolu hattı bakım onarımcısı alınacak. Başvuru yapabilmek için lise ve dengi okulların kadrolar için istenen bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca, adayların 2016 yılı KPSS’ye girmiş olmaları şartı bulunuyor, puan barajı konulmamış yani 1 puan almış olan adaylar bile başvuru yapabilecekler.

Adaylar başvurularını ilanların yayımlandığı yerlerdeki İŞKUR il, şube müdürlüklerinden ya da İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapabilecekler. TCDD 14 daimi kamu işçisi alımı ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metinleri için Kaynak: TCDD 14 engelli, eski hükümlü ve TMY daimi işçi alıyor

Engelli İşçi Alım İlanı Detayları İçin TIKLAYIN.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.