TCDD’den İscehisara Lojistik Merkez ProjesiTCDD’den İscehisara Lojistik Merkez Projesi :TCDD 7. Bölge Müdürlüğünden Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde lojistik merkez çalışmaları hızlandı.

TCDD 7. Bölge Müdürlüğü Demiryolu Modernizasyon Servis Müdürlüğü tarafından, 2023 yılına kadar demiryolu taşımacılığının toplam taşıma içerisindeki payını yüzde10 seviyesine çıkartmak suretiyle gerek yurt içi, gerekse ithalat – ihracat ve transit taşımalarda ulaşım maliyetlerini minimum seviyeye çekerek makro dengeye olumlu yönde katkı sağlanmasına yönelik çalışmalar hızlandı.

Çalışmalar kapsamında Afyonkarahisar İli içerisinde yer alan Liman, Organize Sanayi Bölgesi ve fabrikaların demiryolu taşımacılığına tercihlerini yönelterek, ülke ekonomisine doğrudan devlet teşekkülü üzerinden katkı yaratılması planlanıyor.

Bu nedenle, İscehisar İlçesi ile İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren fabrikaların yurt içi ve yurt dışı yüklerinin demiryolu ile taşınabilmesi amacıyla İscehisar İlçesi sınırları içerisinde yapılması planlanan lojistik alan çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Ayrıca, Afyonkarahisar ile İscehisar arasındaki hızlı tren hattı güzergâhı boyunca İscehisar da kurulması planlanan lojistik alana kadar yapılacak olan TCDD iltisak hattı çalışmalarının da 2017 yılı yatırım programına alınması çalışmalarında sona yaklaşıldığı öğrenildi.

Yapılacak olan lojistik alanın yer tespiti ve demiryolu hattı güzergahı ile ilgili olarak İscehisar Kaymakamı Muhammet ÖZTABAK, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa ÇİBİK, TCDD 7. Bölge Müdürü Adem SİVRİ, TCDD 7. Bölge Servis Müdürü Yusuf TETİK, İscehisar Mermer İhtisas OSB Müdürü Muhammed BACAKSIZ, İscehisar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ahmet KABAN yapılması planlanan lojistik alan ile ilgili demiryolu hattı güzergahında incelemelerde bulundular.

İscehisar Belediye Başkanı Mustafa ÇİBİK Lojistik merkez çalışmalarının ivedilikle sonlandırılması gerektiğini ve lojistik üssün İscehisar’da faaliyet gösteren bütün firmalar açısından önemli olduğunu ifade etti.

Kaynak : www.iscehisarhaber.net

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.