Tren seferleri onların sayesinde aksamıyorTren seferleri onların sayesinde aksamıyor :Doğu Anadolu’da çetin kış şartlarına rağmen tren seferleri, T.C Devlet Demiryolları işçileri sayesinde aksamadan devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde işe koyulan demiryolu işçiler, raylardaki karı temizliyor, tünellerdeki buz sarkıtlarını kazma kürekle kırıyor.

T.C Devlet Demiryollarında 30 yıldır işçi olarak çalışan Haydar Kartal, akşama kadar raylardaki karı ve tünellerde oluşan buzları kırarak hizmet verdiklerini, Tren seferlerinin aksamaması için her gün aynı işi yaptıklarını ifade eden Kartal, İşimiz demir yolunu temizleyerek tren seferlerinin aksamadan devam etmesini sağlamak. Her sabah erkenden gelip kapanan demir yolunu açıyor ve oluşan buzları kırıyoruz. Tünellerde oluşan buzları kürekle kırıp temizlik çalışması yapıyoruz. Bir sonraki gün temizlediğimiz rayların tekrar aynı şekilde buzla kaplandığını görüyoruz. Bunun üzerine aynı çalışmayı tekrarlıyoruz.”

Demir yolunda ulaşımının aksamaması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Kartal, gayretli çalışmaları sayesinde ulaşımın sağlıklı devam ettiğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.