TÜDEMSAŞ, Ülkemizin Önemli Bir DeğeriTÜDEMSAŞ, Ülkemizin Önemli Bir Değeri : Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata, TÜDEMSAŞ’ı ziyaret etti. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, Mehmet Nebi Kaya ve Sedat Özata’ya şirket faaliyetleri ve projeler hakkında bilgi verdi.

Kaya ve Özata Genel Müdür Yıldıray Koçarslan eşliğinde Şirketin Üretim ve Onarım Fabrikaları, Kaynak Eğitim Merkezi, Kalite Kontrol Laboratuvarları ve Malzeme sahalarını gezerek faaliyetleri yerinde görme fırsatı buldular.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Nebi Kaya, TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü organizesinde Vali Davut Gül başkanlığında Demirağ 2. Organize Sanayii Bölgesinde yatırım yapacak olan ve halen demiryolu sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileri bir araya gelerek verimli bir toplantı yaptıklarını söyledi.

Kaya ” TÜDEMSAŞ’ı detaylı bir şekilde gezip inceledikten sonra İş adamlarıyla yapılan toplantının ne kadar doğru ve amacına uygun olduğunu gördüm. Hiç şüphe yok ki, TÜDEMSAŞ, Ülkemizin ve Sivas’ın önemli bir değeri. TÜDEMSAŞ ülke sanayisine ve bölgesel kalkınmaya ciddi manada tecrübe kazandıran bir kurum. Bu tecrübenin 2. Demirağ OSB’de yatırımcılarına da önemli katkı sağlayacağına inanıyor, İlimizde yan sanayinin gelişmesine katkı sunacağını düşünüyorum. Bu projeyle istihdama nitelikli işgücü katkısı sunmak için çok önemli adımlar atılıyor. Bu adımların atılmasında ve bu projelerin ilimize kazandırılmasında bizleri cesaretlendiren Sayın Bakanımıza, gecesini gündüzüne katarak emek veren Sayın Valimiz Sayın Davut Gül’e, milletvekillerimize, bürokratlarımıza, iş adamlarımıza şükranlarımı sunuyor Bizi TÜDEMSAŞ’ta misafir eden Genel Müdürümüz Yıldıray Koçarslan’a ayrıca çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.