TÜDEMSAŞ’ın Cazibesi Yatırımcıyı Sivas’a Çekiyor

TÜDEMSAŞ’ın Cazibesi Yatırımcıyı Sivas’a Çekiyor : Demirağ Organize Sanayii Bölgesinde yatırım yapan ve halen demiryolu sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri Vali Davut Gül ve TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ile bir araya geldi.


Sivas Özel İdaresi Encümen Toplantı salonunda düzenlenen,” Demiryolu sektöründe faaliyet göstermekte olan ve Yeni Oluşturulan Sivas Demirağ Organize Sanayii bölgesinde Yatırım ve İstihdam konulu “ toplantıda iş adamları, Sivas’a yaptıkları ve bundan sonra yapacakları yatırımlarıyla birlikte Sivas’ın Demiryolu Üssü olması için çalışacaklarını söyledi.
Sivas Valisi Davut Gül’ün başkanlık ettiği toplantıya farklı bölgelerde Demiryolu sektörü üzerine faaliyet gösteren 15 yatırımcı, İş adamı ve temsilci katıldı.

Vali Davut Gül toplantıda yaptığı konuşmada, Demirağ OSB ‘ne yatırım yapmak için gelen ve halen Sivas’ta faaliyet göstermekte olan bu arkadaşlarımızın Sivas’a gelmelerinde TÜDEMSAŞ Genel Müdürümüz Yıldıray Koçarslan Beyin büyük katkısı var. Yatırımcı arkadaşlarımızı Genel Müdürümüz buldu. Yatırımcı arkadaşlarımızın çalışmalarını ilk günden itibaren bire bir takip ediyor. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

“Sivas’ta 15 Bin Kişinin İstihdam Edilmesini Arzu Ediyoruz”

Vali Gül,” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı İstihdam seferberliği kampanyası var. Bu kampanya kapsamında Sivas’ta 15 binin üzerinde kişinin istihdam edilmesini arzuluyoruz. İkinci Demirağ Organize Sanayii bölgesinde yürüyen bir süreç var. Bizim çalışmalarımız çok önceden başlamıştı. Bu kampanya ile birlikte Ülke genelinde 2 milyon kişi, Sivas’ta ise 15 bin kişinin istihdam edilmesini arzu ediyoruz.

Sivas Valisi Davut Gül,2.organize Sanayii Bölgesindeki en büyük sorun arazi sorunu idi. Arazi sorununu çözdük. Alt yapı çalışmalarımız devam ediyor.2017 yılı yatırım programına alındı. İş adamlarının talepleri doğrultusunda demiryolu hatlarının bütün parsellere gitmesi konusunda çalışma yapılıyor. TCDD Genel Müdürümüzü ziyaret ederek taleplerimizi ileteceğiz.

Türkiye’de güzel işler oluyor. Sivas’ta güzel işler oluyor. Türkiye’nin parmakla gösterilen müteşebbisleri, kurumsal firmaları Sivas’a güvenip Demirağ Organize Sanayii Bölgesinde yatırım yaparlarsa bu bizi mutlu eder. Yatırımların hızlandırılması konusunda bizlerin yapması gereken çalışmalar varsa takipçisi olacağız. Maliye Bakanımız Sivas’a geldiğinde sıkıntıları kendisine ilettik. Teşviklerden olabildiğince yararlanılması anlamında, hem de özel yatırımlara özgü teşviklerin de olduğunu söyledi.

“TÜDEMSAŞ Genel Müdürümüz Yatırımcıları Yakından Takip Ediyor”

Sivas’ın Yatırım açısından artık cazibe merkezi olduğunu belirten Vali Davut Gül, ”TÜDEMSAŞ Genel Müdürümüz Demiryolu sektöründeki yatırımcılarımızı bire bir yakından takip ediyor. Sivas cazibe merkezi olmasa yatırımcılar buraya gelmez. Parsel büyüklüklerimiz 5 ve 10 bin metrekare yerler. 1. Organize Sanayii Bölgesindeki 30 tesisin toplamı kadar bir araziyi 2. Demirağ Organize Sanayii Bölgesinde bir iş adamımıza tahsis ettik. 15 işadamımızın 9’una yer tahsisi yapıldı.2017 yılı içerisinde inşaatlar yükselmeye başlanacak. Şu anda birçok iş adamımızın proje ve ortaklık görüşmeleri sürüyor.” dedi.

“Bu Millet Bu Dönemde Yatırım Yapanları unutmayacaktır”

Sivas Valisi Davut Gül, “Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Sivas özel bir ilgisinin olduğunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişte bir açıklaması olmuştu. Bu süreçte yatırımcılarımızın yatırımlarını ertelememesini arzu ediyoruz. Bu süreçte yatırım yapanları da unutmayacağız.
Cumhurbaşkanımız bu millete ne söz verdiyse arkasında durdu. Şimdi yatırım yaparsanız bu millet bu devlet mutlaka sizin fedakârlığınızı unutmayacaktır.

Yatırımlarınızı olabildiğince hızlandırın. Biz bu noktada üstümüze düşen görevi yaparız. Milli Eğitim bakanımız İsmet Yılmaz Sivaslı. Milletvekillerimiz her işimizi bire bir takip ediyor. Başbakanımızın Sivas’la ilgisi bir hayli fazla. Cumhurbaşkanımız Sivas’ı seviyor. Bürokratik kırtasiyecilik haricinde önümüzde bir engel yok. Şimdi yatırımların gerçekleştirilmesi için bir yol haritası çizeceğiz.” dedi.

Sivas Özel İdaresi Encümen Toplantı salonunda düzenlenen,” Demiryolu sektöründe faaliyet göstermekte olan ve yeni oluşturulan Sivas 2.Demirağ Organize Sanayii bölgesinde Yatırım ve İstihdam konulu” toplantıya Sivas Valisi Davut Gül, Özel İdare Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan , OSB Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, Gökyapı Sanayi’den Nurettin Yıldırım, RS Endüstriden Bilgehan Öztüre, Dövsa Khan Çelik’ten Halit Balkan, Epsilon NTD’den Mehmet Erinkut, ISC İnşaat’tan Özkan Yaman, Yavuzlar Vagon Sanayi’den Yavuz Yavuz, Inorta Raylı Sistemlerden Zeki Çelebi, Rail Tur Endüstri’den Halis Turgut, Kaykaç Makine’Den Ramazan Kaykaç, Mahir Yapı İnşaattan Bedir Karabudak, CMS İç ve Dış Ticaretten Özgür Çağlar, Tamer Koşan, Soykan Raylı Sistemlerden Murat Soykan , Merve İnşaat Sanayi’den Hakan Eyce ve Turgut Doymuş katıldı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar