Ücret Vermeden Tramvaya Binmek İsteyen Suriyeliler 2 Kişiyi YaraladıÜcret Vermeden Tramvaya Binmek İsteyen Suriyeliler 2 Kişiyi Yaraladı :Konya’da ücret vermeden tramvaya binmek isteyen Suriyelileri uyaran gençler arasında çıkan kavgada 2 kişi bıçaklanarak yaralandı.

Olay, saat 20.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Aydınlıkevler Mahallesi’nde bulunan Aydınlık tramvay durağında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Furkan O. ve arkadaşı Oğuz K. cadde üzerinde yürüdükleri sırada karşılaştıkları Suriyelilerle laf atma meselesi yüzünden tartıştı. İki grup arasında sözlü olarak başlayan tartışma daha fazla büyümeden sonra erdi. Ardından Furkan O. ve Oğuz K., tramvaya binmek için gittikleri durakta daha önce tartıştıkları Suriyelilerle karşılaştı. Furkan O. ve Oğuz K., iddiaya göre gişelerden kart okutmadan tramvay durağına girmek isteyen Suriyelileri uyarınca kavga çıktı. Kavga sırasında F.O. sırtından, Oğuz Kaya ise karın boşluğundan bıçaklandı.

Duraktaki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve ambulans sevk edildi. Kavga sonrası şüpheliler kaçarken, yaralı 2 gence ilk müdahaleleri sağlık görevlileri tarafından olay yerinde yapıldı. Durumları ağır olan yaralılardan Furkan O. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Oğuz K. ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Olay yerinde 1 adet bıçak bulan polis, kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.