Vali Gül, TCDD Sivas Beton ve Travers Fabrikasını GezdiVali Gül, TCDD Sivas Beton ve Travers Fabrikasını Gezdi :Sivas Valisi Davut Gül, ilde faaliyet gösteren Votorantim Çimento Fabrikası ile Beton ve Travers Fabrikası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak Votorantim Çimento Fabrikası’nı ziyaret eden Vali Davut Gül, burada fabrikanın genel müdürü Yusuf Yenigün tarafından karşılandı. Ardından fabrikada çalışan işçiler ile birlikte yemek yiyen Valimiz Gül, işçiler ile sohbet etti.

Gül, Genel Müdür Yenigün’den fabrika hakkında bir süre bilgi aldıktan sonra fabrikanın üretim yerlerini, kumanda odasını ve laboratuvarlarını gezerek işleyiş hakkında yetkililer ile görüştü.

Fabrikanın yıllardır Sivas ile ülkemize hizmet ettiğini söyleyen Gül, “Tesis ekonomik ömrünü tamamlamak üzere olduğu dönemde sizin yeni yatırımlarla tekrar hayata geçirmeniz önemli. Bu da şu anlama geliyor; yıllarca hizmet etmeye devam edecek. İnşallah geçmişte olduğu gibi bundan sonra bu kaliteli üretimi, müşteri memnuniyetini sağlayarak devam eder” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı “İstihdam seferberliği” çağrısına da değinen Gül, “Cumhurbaşkanımız, hem özel sektörün hem kamunun olabildiğince çok istihdam sağlamalarını ve bunu da valilerin biriler takip etmesini talimatlandırdı. Buraya geliş amaçlarımızındın birisi de bu. Fabrikanızda bu istihdama katkı sunmuş olacak. Biz de devlet olarak sizin yatırımlarınız önünün açılması, yatırımların önündeki engellerle ilgili yapabileceğimiz ne varsa 24 saat kapımız açık.” dedi.

Gül, daha sonra Beton ve Travers Fabrikası’na geçerek burada üretim alanlarını gezdi. Fabrika Müdürü Ali Karabey’den fabrikanın son durumu hakkında bilgi alan Gül, fabrikanın ilimizin istihdamına önemli katkı sunduğunu belirterek fabrikaya yeni yatırımların yapılması gerektiğini kaydetti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.