YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Polat, Toplu İş Sözleşmesinde Vergi İndirimi OlmalıYOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Polat, Toplu İş Sözleşmesinde Vergi İndirimi Olmalı : Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanı Özden Polat, Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri için Hükümet ile masaya oturacak yetkili sendikanın, vergisini düzenli ödeyenler için yapılacak vergi indiriminden memurların da yararlanması için çalışma yapmasını istedi. Ulaştırma Memur-Sen İzmir İl Divan Toplantısı’nda konuşan Polat, “Çalışanların gündemindeki en önemli konulardan biri vergi yükünün azaltılmasıdır. Hükümetimiz 2017 yılında vergisini düzenli ödeyenler için vergi indirimi yapılacağını açıkladı. Vergi mükellefi olarak vergisini memurlardan daha düzenli ödeyen bir kesim olmadığı aşikardır. YOLDER olarak toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Ulaştırma Memur-Sen’den öncelikli talebimiz memurların da vergi indiriminden faydalandırılmasıdır” diye konuştu.

Ulaştırma Memur-Sen’in kurumsal yapısıyla daha fazla sayıda çalışana ulaşmak için çalıştığını söyleyen Polat, sivil toplum kuruluşlarıyla da diyalog halinde olan sendikaya çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Alsancak Kültür Merkezi’nde 11 Şubat 2017 Cumartesi günü geniş katılımla düzenlenen İl Divan Toplantısı’na Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Genel Başkan Yardımcıları Ümit Aydın ve Tümer Gümüş, İzmir Şube Başkanı Ahmet Özdemir ve şube yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaparken, AK Parti İzmir Milletvekili, Adalet ve Çevre Komisyonları Üyesi Kerem Ali Sürekli, AK Parti 24.dönem İzmir Milletvekili Rifat Sait, TCDD 3.Bölge Müdürü Selim Koçbay ve daire amirleri ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.