3. Köprü – 3. Havaalanı demiryolu projesi start alıyor

3.Köprü – 3. Havaalanı demiryolu projesi start alıyor :Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekme ilçelerinden geçecek olan demiryolu projesi başlıyor.


İstanbul’un Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekme ilçesi Uskumru Mahallesi ve Halkalı Mahallesi mevkiinden geçecek olan 3. Köprü-3. Havaalanı-Halkalı demiryolu projesinde “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir.” kararı verildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan proje 4 milyar 421 milyon 275 bin lira proje bedeli ile hayata geçirilecek.

3.Köprü – 3. Havaalanı – Halkalı Demiryolu, Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerini birbirine bağlayacak olan proje geliş – gidiş olmak üzere 2 hattan oluşacak. Demiryolu hattında, hatlar arası mesafe 4,5 metre platform genişliği ise 14,5 metre olarak planlandı.

Demiryolu Hattı’nın 19 adet tünelinin uzunluğu 34 kilometre, 16 adet viyadükün uzunluğu ise 7 kilometre şeklinde belirtilirken, projenin toplam uzunluğu 62,5 kilometre olacak. İnşaat aşamasında 200 personelin çalışacağı projenin 18 ayda tamamlanması planlanıyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar