3. Köprü – 3. Havaalanı demiryolu projesi start alıyor3.Köprü – 3. Havaalanı demiryolu projesi start alıyor :Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekme ilçelerinden geçecek olan demiryolu projesi başlıyor.

İstanbul’un Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekme ilçesi Uskumru Mahallesi ve Halkalı Mahallesi mevkiinden geçecek olan 3. Köprü-3. Havaalanı-Halkalı demiryolu projesinde “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir.” kararı verildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan proje 4 milyar 421 milyon 275 bin lira proje bedeli ile hayata geçirilecek.

3.Köprü – 3. Havaalanı – Halkalı Demiryolu, Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerini birbirine bağlayacak olan proje geliş – gidiş olmak üzere 2 hattan oluşacak. Demiryolu hattında, hatlar arası mesafe 4,5 metre platform genişliği ise 14,5 metre olarak planlandı.

Demiryolu Hattı’nın 19 adet tünelinin uzunluğu 34 kilometre, 16 adet viyadükün uzunluğu ise 7 kilometre şeklinde belirtilirken, projenin toplam uzunluğu 62,5 kilometre olacak. İnşaat aşamasında 200 personelin çalışacağı projenin 18 ayda tamamlanması planlanıyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.