Akçaray Tramvay Hattının Trafo Binaları Tamamlanıyor

Akçaray Tramvay Hattının Trafo Binaları Tamamlanıyor :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Akçaray Tramvay projesi kapsamında hatta enerji akışını sağlayacak trafo binalarında çalışmalar sürüyor. Toplamda 6 trafo binası inşa ediliyor.


ENERJİ İKİ MERKEZDEN ALINACAK

Yapılan çalışmalarda trafo binalarının güç merkezleri TEİAŞ’a ait ana trafolardan sağlanıyor. Sekapark ve Alikahya bölgesinde bulunan trafolardan alınan enerji tramvay hattına iletilecek. Toplamda 21,5 MegaWatt kurulu enerji gücünün bulunduğu hat ile tramvaya elektrik verilecek.

6 ADET TRAFO BİNASI

Proje kapsamında bulunan 6 adet trafo binasının ana merkezi tramvay araçlarının kalkış yapacağı yer olan depo sahasında ve Sekapark’ta bulunuyor. Depo sahasında bulunan trafo 2 adet 1000 KVA’lık iç ihtiyaç trafosu, diğer trafolarda ise 1 adet 250 KVA iç ihtiyaç trafosu yer alıyor. Ayrıca trafoların her birinde 2’şer adet bin 250 KVA arıza halinde devreye girecek birbirine bağlık trafolar bulunuyor. Trafo binaları depo sahası, Sarı Mimoza Caddesi, Doğu Kışla, Adliye önü, gar bölgesi ve Sekapark’ta bulunuyor.

BİNALARDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Çalışmalar kapsamında trafo binalarının yapımı tamamlandı. İnşaat işinin tamamlanmasının ardından binalardan tramvay hattını besleyecek kablolar çekilmeye başlandı. Depo sahasında bulunan binada yapılan çalışma ile enerji kutuları yerleştirildi ve kablolar döşenmeye başlandı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar