Almanya’da Dusseldorf tren garında baltalı saldırıAlmanya’da Dusseldorf tren garında baltalı saldırı :Almanya’nın Düsseldorf kentindeki ana tren garında, bir kişinin balta ile rastgele yolculara saldırdı. Olayda 3’ü ağır 7 kişi yaralanırken tren garı güvenlik amaçlı boşaltıldı.

Alman basınında yer alan haberlere göre, Almanya saatine göre 21.00 sıralarında Düsseldorf  Tren Garı’nda perona giren bir trenden inen baltalı saldırgan iner inmez baltayla çevreye saldırmaya başladı. Önüne gelene balta sallayan saldırgan, polisin gelmesi üzerine garın arka kapısından kaçarak yakındaki tren yolu köprüsüne çıktı ve aşağıya atladı. Saldırgan, polis tarafından yaralı olarak yakalandı. Baltayı da ele geçiren polis, ikinci bir saldırganın varlığında şüphe ederek bazı gözaltılar yaptı ancak kesin bir bilgi verilmedi.

Henüz kesin olmamakla birlikte saldırının bir terör eylemi olmadığı belirtildi. Polisin açıklamasına göre saldırıyı gerçekleştiren kişinin eski Yugoslavya kökenli 36 yaşında psikolojik problemleri olan birisi olduğu bildirildi.

Düsseldorf Tren Garı çevresi uzun bir süre araç ve tren trafiğine kapatıldı.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.