Başkan Albayrak Trakya Bölgesi Yük Merkezi Toplantısına KatıldıBaşkan Albayrak Trakya Bölgesi Yük Merkezi Toplantısına Katıldı :Trakya Kalınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Trakya Kalkınma Ajansının Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ile birlikte Trakya Bölgesi Yük Merkezlerinin Demiryolu Taşıma Sistemine Entegrasyonu konusunda yürüttüğü çalışma ile ilgili toplantıya katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı binasında gerçekleştirilen ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in yansıra TCDD 1 Bölge Müdürü Nihat Aslan, Müdür Yardımcısı Nihat Meriçli ve 1. Bölge Modernizasyon Müdürü Yılmaz Acar’ın da hazır bulunduğu toplantıda Organize Sanayi Bölgelerine demiryolu götürülmesi konusu ele alındı.

Bu çalışma ile bölgede yer alan Organize Sanayi Bölgelerine demiryolu götürülmesiyle firmalara taşıma kolaylıkları sağlanarak firmaların rekabet güçlerinin artırılmasını hedefleniyor.

Konu ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 1. Bölge Müdürlüğü ile yapılan toplantı ve istişareler sonucunda; TCDD’nin de bölgede talep olduğu müddetçe yatırıma sıcak baktığı belirtildi. Bu yatırımın gerçekleşebilmesi için de Organize Sanayi Bölgelerinin talepleri değerlendirilecek.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.