Çanakkale Ruhu Metro İstanbul’da yeniden canlanacak

Çanakkale Ruhu Metro İstanbul’da yeniden canlanacak :Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Çanakkale Ruhu Metro İstanbul’da yeniden canlanacak.


Metro İstanbul, Çanakkale Deniz Zaferlerini bir dizi etkinlikle kutlayacak. Şanlı tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözünü yazdıran “Kınalı Kuzular” Metro İstanbul’da yolcularla buluşacak, hikâyelerini kendi ağızlarından anlatacak ve karavanalarını Metro İstanbul yolcularıyla paylaşacak.

18 Mart günü saat 11.30’da Yenikapı İstasyonu’nda gerçekleştirilecek ana programda Çanakkale Savaşı’nda cephede savaşan askerleri temsilen dönemin asker kıyafet ve teçhizatlarıyla kuşanmış Kınalı Kuzular, trende yolculuk yapacak, yolcularla konuşacak, “Çanakkale türküleri” söyleyecek ve bir günlük cephedeki yemeği temsilen hoşaf ve arpa ekmeği dağıtacaklar.

Yenikapı’daki ana programın haricinde Çanakkale Zaferi’ni kazanan şanlı ecdadımızın mücadelesini ve zaferinin büyüklüğünü anlamak için Ünalan, Kirazlı ve Edirnekapı metro istasyonlarında da gün boyu hoşaf ve arpa ekmeği ikram edilerek, Çanakkale Ruhu Metro İstanbul’da yaşanılacak.

Herkesi “Kınalı Kuzular”ın Metro İstanbul’daki yolculuğuna tanıklık etmeye Yenikapı Metro İstasyonu’na bekliyoruz.

Tarih: 18 Mart 2017
Yer: Yenikapı Metro İstasyonu
Saat: 11.30sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar