DSO, Durmaray Fabrikalarında İncelemelerde BulunduDSO, Durmaray Fabrikalarında İncelemelerde Bulundu :Endüstri 4.0 olarak adlandırılan Dördüncü Sanayi Devrimi bilincini geliştirme çalışmaları kapsamında Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci başkanlığındaki heyet, Bursa’da Durmazlar Holding bünyesinde bulunan Durmazlar Makina ve Durmaray fabrikalarında incelemelerde bulundu.

Daha önce Teknopark İstanbul’da bulunan GE Türkiye İnovasyon Merkezinde incelemelerde bulunan heyet, Bursa’da bulunan Türkiye’nin öncü makine ve raylı sistemler üreticilerinden Durmazlar Makine ve Durmaray fabrikalarını ziyaret etti. Durmazlar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, İcra Kurulu Üyesi Ahmet Civan, Genel Müdür Altan Arda tarafından ağırlanan heyete, Raylı Sistemler Genel Müdürü Abdullah Bocan firma hakkında bilgi verdi.

Firmanın mevcut projeleri hakkında bilgi veren Bocan hedeflerinin yüzde 100 milli Raylı Sistemler olduğunu belirtti. Bocan, Endüstri 4.0 kapsamında Durmazlar Makine tarafından üretilen makinalarının kontrol panellerinin ve yazılımlarının firmadaki Türk Mühendisler tarafından yapıldığını anlattı. Toplantının ardından Müjdat Keçeci, ziyaretin anısına Hüseyin Durmaz, Ahmet Civan ve Altan Arda’ya hediye takdim etti.

Programın devamında heyet, Durmazlar Makine ve Durmaray fabrikalarının üretim hatlarında incelemelerde bulundu. Ziyaretin sonunda ise Keçeci, Bursa Belediyesi için üretilen hafif raylı sistemin test sürüşünü gerçekleştirdi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.