DTD – TCDD Genel Müdürlüğü Toplantısı Gerçekleşti

DTD – TCDD Genel Müdürlüğü Toplantısı Gerçekleşti :DTD, Demiryolu Ulaştırmasının 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren fiilen başlaması ile birlikte, özel sektörün katılımını hızlandırmak amacıyla çalışmalara başlamıştır.


Yayımlanan ve yayımlanmak üzere bekleyen yönetmelikler, şebeke bildirimi, tarifeler ve uygulamalar hakkında tüm üyelerden görüş ve öneriler toplanarak konularına göre ilgili kurumlara iletilmiştir.

TCDD Genel Müdürlüğü Kapasite Yönetim Dairesi Başkanlığı DTD’nin iletmiş olduğu görüş ve öneriler hakkında görüşmek, TCDD Şebeke Bildirimi ve sektör uygulamaları hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere 22 Mart 2017 tarihinde DTD Yönetim Kurulu ile bir toplantı düzenlemiştir.

Toplantıya TCDD Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, TCDD Kapasite Yönetim Dairesi Başkanı Halim Özgümüş ve ekibi, DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya ve diğer Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağlamıştır.

Toplantıda karşılıklı görüşler paylaşılmış, yapılan ve gelecekte yapılması planlanan uygulamalar ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.

TCDD yetkilileri Şebeke Bildirimi ve Kapasite Yönetimi çalışmaları ve uygulamaları hakkında DTD Yönetim Kurulu Üyelerine kapsamlı bir sunum gerçekleştirmişlerdir. Ardından DTD, üyelerinden gelen sorun ve önerileri içeren bir sunum gerçekleştirmiştir.

Verimli geçen toplantı ardından böyle toplantıların düzenli olarak devam etmesinin, sorunların çözümlenmesi ve sektörün gelişmesi açısından çok yararlı olacağı belirtilmiştir.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar