DTD – TCDD Genel Müdürlüğü Toplantısı GerçekleştiDTD – TCDD Genel Müdürlüğü Toplantısı Gerçekleşti :DTD, Demiryolu Ulaştırmasının 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren fiilen başlaması ile birlikte, özel sektörün katılımını hızlandırmak amacıyla çalışmalara başlamıştır.

Yayımlanan ve yayımlanmak üzere bekleyen yönetmelikler, şebeke bildirimi, tarifeler ve uygulamalar hakkında tüm üyelerden görüş ve öneriler toplanarak konularına göre ilgili kurumlara iletilmiştir.

TCDD Genel Müdürlüğü Kapasite Yönetim Dairesi Başkanlığı DTD’nin iletmiş olduğu görüş ve öneriler hakkında görüşmek, TCDD Şebeke Bildirimi ve sektör uygulamaları hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere 22 Mart 2017 tarihinde DTD Yönetim Kurulu ile bir toplantı düzenlemiştir.

Toplantıya TCDD Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, TCDD Kapasite Yönetim Dairesi Başkanı Halim Özgümüş ve ekibi, DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya ve diğer Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağlamıştır.

Toplantıda karşılıklı görüşler paylaşılmış, yapılan ve gelecekte yapılması planlanan uygulamalar ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.

TCDD yetkilileri Şebeke Bildirimi ve Kapasite Yönetimi çalışmaları ve uygulamaları hakkında DTD Yönetim Kurulu Üyelerine kapsamlı bir sunum gerçekleştirmişlerdir. Ardından DTD, üyelerinden gelen sorun ve önerileri içeren bir sunum gerçekleştirmiştir.

Verimli geçen toplantı ardından böyle toplantıların düzenli olarak devam etmesinin, sorunların çözümlenmesi ve sektörün gelişmesi açısından çok yararlı olacağı belirtilmiştir.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.