Fatih’ten 3.Havalimanına Metro MüjdesiFatih’ten 3.Havalimanına Metro Müjdesi :İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileriyle katıldığı programda Vezneciler’den 3.Havalimanına yapılacak olan metronun müjdesini verdi.

Ak Parti Fatih Kadın Kolları’nın Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği programa Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’de katıldı.

Programda konuşan Başkan Kadir Topbaş, demokratik bir yönetimin verdiği özgürlükle böyle bir program düzenlenebildiğini ifade ederek, “İyi ki demokratik rejim var. Demokratik rejim olmasaydı sizlerle birlikte olamazdık. FETÖ gibi terör örgütleri başarılı olsaydı birlikte olamazdık veya başka bir rejim olsaydı birlikte toplanamazdık ve sandıklarda özgürce tercihlerimize oy veremezdik” diye konuştu.

Göreve geldikleri günden bu güne yaptıkları yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini dile getiren Başkan Topbaş, “Bu güne kadar 98 milyar yatırım yaptık. Bu sene ki yatırım bütçemiz de 16 buçuk milyar” dedi. Fatih’e de bu güne kadar yatırımlar toplamının 2 milyar 700 bin lira olduğunu ifade eden Başkan Topbaş Fatihlilere şu müjdeyi verdi: “Veznecilerden 3.havalimanına kadar gidecek bir metro çalışması yapıyoruz. Bu metronun Fatih itfaiyede bir istasyonu olacak. Çarşamba tarafında bir istasyonu olacak. Hırka-i Şerif ve Çarşamba’nın yolcularını alacak bir istasyon olacak. Ayvansaray’a inecek, Edirnekapı’ya çıkacak, Eyüp’ten geçecek ve gidecek. Ne dedik, ‘Her Yerde Metro Her Yere Metro. Düşününüz yürüme mesafelerinde metro olacak. En fazla yarım saat yürüme mesafesinde istasyona erişebileceksiniz. Vefa Stadyumu için de bir proje hazırladık. Spor Bakanlığımıza gösterdiğimizde bu projeyi biz de yapabiliriz isterseniz dediler. O proje bittiğinde Fatih çok güzel bir spor kompleksine kavuşmuş olacak dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.