Kadir Topbaş’tan Çatalca’ya metro müjdesiKadir Topbaş’tan Çatalca’ya metro müjdesi :İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca’ya yapılan doğalgaz yatırımları proje tanıtım programında, “Mevcut tren yolundan Çatalca’ya kadar metro projesini şuanda tamamlamak üzereyiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Çatalca’da gün boyunca sürdürdüğü programlarından biri de dokuz mahallenin daha doğalgaza kavuşturulacağının müjdesini verdiği Çanakça’daki programı oldu.

Ak Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan’ın da katıldığı programa Çatalcalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Topbaş’ı tören alanı girişinde ellerindeki Türk bayraklarıyla karşılayan vatandaşlar Başkan Topbaş’a sevgi gösterilerinde bulundu.

Programda konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Dünyanın imrendiği İstanbul’u sizin desteğinizle üç dönemdir yönetiyorum. Bu şehre hizmet etmek en şerefli gururdur” diye konuştu. Göreve geldikleri günden bugüne İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının 98 Milyar olduğunu belirten Başkan Topbaş, Çatalca’ya yaptıkları yatırımın da 1 milyar olduğunu söyledi.

İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça mahallelerinin artık doğalgaza kavuştuğunu ve vatandaşların soba yakma derdinden kurtulduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Çanakça’da inşallah iki ay sonra evlerinize doğalgaz bağlata bileceksiniz. Nasıl bir çalışma bu? Bizde durmak yorulmak yok. Sizler için daha neler yapabilirizin peşindeyiz” ifadelerini kullandı.

-Hafif Metro-
Çatalca’ya tren yolundan hafif metro getirecekleri müjdesini veren Başkan Kadir Topbaş “Çatalca’ya metrodan bahsediyorum. Doğalgaz şu bu neyse, bugüne kadar kim söyledi. Mevcut tren yolundan bir hafif metro projesini şuanda tamamlamak üzereyiz. Buradan İstanbul’un her tarafına gideceksiniz. 4-5 kilometrelik mesafede bulunan istasyona gittiğiniz zaman hemen İstanbul’dasınız. Hızlıca, konforlu, kaliteli bir yolculuk yapacaksınız. Bugüne kadar kim söyledi bunu kimin aklından geçti” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.