Konya Metrosu Yatırım Programında

konya metrosu ile sehrin trafik yuku azalacak
Konya Metrosu Şehrin Trafik Yükünü Azaltacak

Konya Metrosu Yatırım Programında :Konya’ya yapılacak metroyla ilgili açıklama yapan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya metrosuyla ilgili çalışmaların tamamlandığını ve yatırım programına alındığını söyledi.


Konya’ya yapılacak metroyla ilgili açıklama yapan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya metrosuyla ilgili çalışmaların tamamlandığını ve yatırım programına alındığını söyledi.

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nın Tanıtım Medya Günleri programına katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya’ya yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler vererek Konya metrosuyla ilgili çalışmaların tamamlanıp yatırım programına alındığını söyledi. Referandum çalışmalarında değinen Bakan Elvan, Türkiye üzerinde bir algı operasyonu yürütüldüğüne dikkat çekerek Avrupa Birliği’ni göreve davet etti.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Konya İl Başkanlığının ‘Tanıtım Medya Günleri’ programına katıldı. Bir otelin konferans salonunda düzenlenen programa Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüsnüye Erdoğan ve Ömer Ünal, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, parti yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

KONYA METROSU YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak konuşmalarına başlayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya’ya yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler vererek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Konya’yı hiçbir zaman ihmal etmedik. Konya’nın neye ihtiyacı varsa biran önce yerine getirmeye çalıştık. Sadece ulaştırma için harcadığımız miktar yaklaşık 6 milyar lira. Yine birçok alanda devam eden projeler var. Konya artık bir hızlı tren şehridir. Konya’ya yeni bir tren garı şart. Yeni gar için yer teslim çalışmalarına başlandı ve artık temel atmaya hazır hale gelindi. 75 bin metre karelik alana kurulacak olan garın temeli Nisan ayında atılacak. Yine Konyalıların beklediği en önemli projelerden biri de Konya metrosudur. Metro ile ilgili çalışmalar tamamlandı ve yatırım programına alındı.”


İlk yorum yapan olun

Yorumlar