Konyanın YHT hattındaki geçit mağduriyeti sona erecek

Konyanın YHT hattındaki geçit mağduriyeti sona erecek :Konya’nın ulaşım noktasında birebir takipçisi olan AK Parti Milletvekili Ziya Altunyaldız, Yüksek hızlı tren hattındaki geçit mağduriyetine haziran ayında son vereceklerini ifade ederken, Tahran uçuşlarının da takipçisi olduğunu dile getirdi.


TAHRAN İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
AK Parti Milletvekili ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, “İnsanlara Konya’nın yakınlığını göstermek, ulaşılabilir olduğunu anlatmak için uçak seferlerimizde çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Tahran uçuşlarımız ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda odalarımızla birlikte Türk Hava Yolları Genel Müdürümüzle görüştük. Süreç devam ediyor. Belli bir yolcu kapasitesi aranıyor. Bu yolcu kapasitesini temine etmeye dönük odalarımızın çalışmaları bulunuyor. Belli bir aşamaya geldikten sonra THY yetkilileri ile yeniden görüşeceğiz. O işi sonuçlandırmayı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

SON GÖRÜŞMELER YAPILDI, GEÇİTLER YAPILACAK
YHT garı alanı ile ilgilide inceleme sonucunda sorunları çözmeye gayret ettiklerini ifade eden Altunyaldız, “Konya-Karaman demiryolu hattında özellikle Meram bölgesindeki yerleşimi bir anlamda ikiye ayıran bu hatta alttan ve üstten geçitler yapılması gerekiyordu. Bunun sayısı 15-20’lerle ifade ediliyordu. Bu alanda gerçekten uzun zamandır vatandaşlarımızı mağdur eden dönemler yaşadık. Daha önce komisyonumuzda tüm Konya’mızdaki kurumlarla toplantı yaptık. Orada kararlar aldık. Bu geçitlerin 3 muhatabı vardı; TCDD, Meram Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi. Her birinin zaman dilimini neler yapılması gerektiğini ortaya koyduk. Görevlendirmeler yapıldı. Bunu ekip kurarak yerinde incelediler. Bu incelemeler toplantılar sonucunda bu yılın haziranı itibari ile Konya-Karaman üzerindeki tüm alt geçitler, üst geçitler, yaya geçitleri tüm iki tarafı birbirine bağlayan unsurlar tamamlanmış olacak. Son görevlendirmeleri de yaptık. Bu bölgedeki vatandaşlarımızın mağduriyetlerini de haziran ayında sonlandırmış oluyoruz” diye konuştu.

Kaynak : www.pusulahaber.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar