Metrobüs şoförleri isyan ettiMetrobüs şoförleri isyan etti :İstanbullunun toplu ulaşım çilesi metrobüste şoförler, yolcular kadar mağdur olduklarını söylüyor. Bir metrobüs şoförü, “Vakitle yarışmak resmen bizleri yarış atlarına döndürdü” diyor.

İstanbul’da her sabah kavganın ve arızanın eksik olmadığı metrobüste yolcular kadar şoförler de mağdur olduklarını söylüyor.

575 metrobüsün çalıştığı hatta, bin 100 de şoför bulunuyor. 2007 yılında 400 bin yolcu taşıma kapasitesiyle inşaa edilen sistem bugün yaklaşık 1 milyon yolcuyu taşımaya çalışıyor.

Habertürk’ten Serhan Sevin’in haberinde bir metrobüs şoförü isyanını dile getirdi. “Robot gibi” çalıştırıldığını söyleyen şoför şunları anlattı:

‘YARIŞ ATINA DÖNDÜK’

Metrobüs şoförlerinin iki türlü çalışma sistemi var. Eski sistem dediğimiz sistemde metrobüs şoföre zimmetli. Metrobüs şoförü sadece kendi metrobüsü ile yolcu taşıyabiliyor. Saati geldiğinde alıp gidiyordu. Yeni sistemde ise zimmet olayı ortadan kalkıyor. Metrobüs şoförü hangi metrobüs boştaysa onu alıyor ve yola koyuluyor. Mesela benim 10 dakika içinde Beylikdüzü son durakta olmam lazım. 12 dakika sonrada yeni metrobüsü alıp tekrar yola koyulmam lazım. Ben robot muyum? Benim çay içmeye hakkım yok mu? Eski sistemde herşeyimizi metrobüste bırakabiliyorduk fakat şimdi çok afedersiniz donumuza kadar neyimiz var neyimiz yok toplayıp diğer metrobüse götürmek zorunda kalıyoruz. Vakitle yarışmak resmen bizleri yarış atlarına döndürdü. Eski sistemimizi geri istiyoruz.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.