MOTAŞ Bünyesindeki Şoförlerin Eğitimleri Devam EdiyorMOTAŞ Bünyesindeki Şoförlerin Eğitimleri Devam Ediyor :Daha sağlıklı bir ortamda, daha az zamanda ve daha verimli bir toplu taşıma hizmeti verebilmek için MOTAŞ AŞ eğitimlere devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim programında İşletme Müdürlüğü tarafından 2016 yılı ile ilgili faaliyet raporu aktarıldı.

Şoförlere öncelikle toplu taşıma hizmeti yürütürken dikkat edecekleri hususlar ve yolcularla iletişime geçerken göstermeleri gereken azami hassasiyetler aktarılarak; “Devamlı uzlaşma yanlısı olun. Yolcularla iletişime geçtiğinizde tartışmak isteyen yolcularla tartışmaktan kaçının ve uzlaşmayı tercih edin” tavsiyesine yer verildi.

Raporda başlıklar halinde şunlar aktarıldı:

Taşınan yolcular, meydana gelen kazalar ve çeşitli kanallardan işletmeye gelen geri bildirimler.

Bir önceki yıla göre artan yolcu potansiyelini karşılayabilmek için planlanan sefer sayısının yüzde yüze yakın gerçekleştirildiği belirtilerek, bunun raylı sistemlerin bile çok üzerinde olduğu vurgulanarak büyük bir başarı olduğunun altı çizildi.

Meydana gelen kazaların da diğer yıllara oranla oldukça aşağılara çekildiği dile getirildi. Böyle bir sonuca ulaşabilmek için düzenli olarak verilen eğitimler ve şoförlerin özverili çalışmalarının etkili olduğu ifade edildi.

Kurumu yönlendirme noktasında büyük etkisi olan geri bildirimlerden alınan neticeye göre halkın, toplu taşım hizmetinden memnuniyeti her geçen gün daha da yükseldiği görülmektedir. Ancak bunun daha da yukarılara taşınması gerektiğinin altı çizildi.

Daha sonra atölye ustası, araçların doğru kullanımı hakkında bilgiler verdi. Güvenli ve verimli sürüş teknikleri ile ilgili bilgilerin aktarıldığı sunumda ayrıca meydana gelecek arızaların doğru tespiti ve zamanında müdahalesi ile ilgili yapılması gerekenler ayrıntılı olarak şoförlerle paylaşıldı.

 

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.