Raylı Sistemler Ülkemize Güç Katacak



Raylı Sistemler Ülkemize Güç Katacak : Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde Raylı Sistemler teknolojisi alanı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Davut Gül, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ve çok sayıda davetli katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Sivas’ın raylı taşıma sistemine önem verdiğini ifade etti. Bakanlık olarak demiryolu sektörüne altyapı hizmeti vermek için çalıştıklarını dile getiren Gülay 19 ilde 2 bin 45 öğrencinin Raylı Sistemler eğitimi gördüğünü, bu öğrencilerin gelecekte demiryolu sektörüne ve ülkemize güç katacaklarını ifade etti.

Vali Davut Gül ise, Demiryolu sektörü gerek yolcu taşımacılığı gerekse yük taşımacılığında karayolunun önüne geçebilir. Yüksek hızlı tren projesinin tamamlanması durumunda Sivas birçok il ile demiryolu bağlantısını kurmuş olacak.” dedi.

Raylı Sistemler teknolojisi alanı bilgilendirme toplantısına katılan okul temsilcileri daha sonra şirketimiz TÜDEMSAŞ’ın Üretim ve Onarım Fabrikalarını, Kaynak Eğitim Merkezini, Kalite Kontrol Laboratuvarlarını ve Malzeme sahalarını gezdiler.

Geziye katılan okul yöneticileriyle bir araya gelen şirketimiz Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, TÜDEMSAŞ’ın yurtdışındaki üreticilerle rekabet edebilecek konuma geldiğini, Demiryolu sektörünün gerektirdiği ne varsa TÜDEMSAŞ’ın Üretim, Kalite ve Çevre belgeleri ve teknoloji ile donatıldığını İstihdama yönelik çalışmalar yaptıklarını, yakın gelecekte üretim sayısının artacağını söyledi. Koçarslan, Raylı Sistemler Teknoloji bölümlerinde eğitim, öğretim gören öğrencilere sektörde büyük ihtiyaç duyulacağını ifade etti.

Toplantı ve geziye katılan okul yöneticileri şirketimiz TÜDEMSAŞ’ın yeni yüzüyle demiryolu sektörüne kazandırılmış modern bir tesis olduğunu, bununla da gurur duyduklarını ifade ederek tüm çalışanlara teşekkür ettiler.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!



İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.