Schaeffler’den standart rulman için büyük yatırımSchaeffler’den standart rulman için büyük yatırım : Schaeffler, FAG Generation C sabit bilyalı rulmanların üretim kapasitesine büyük yatırım yaparak standart rulman işini büyütüyor. Schaeffler’in yıllardır başarılarıyla adından söz ettiren sabit bilyalı rulmanları, geliştirilmiş ürün özellikleriyle, yeni lojistik konseptiyle ve maliyet etkin çözümleriyle artık daha da cazip.

Schaeffler, yeni üretim ve lojistik faaliyetlerine yaptığı büyük yatırımlar ve geliştirilmiş ürün özellikleri sayesinde, standart rulman işini, FAG Generation C sabit bilyalı rulmanlarla önemli ölçüde büyütüyor. Schaeffler önümüzdeki aylarda, Yinchuan/Çin’deki tesislerinde yeni üretim hatlarını kademeli olarak devreye sokarak ilgili FAG sabit bilyalı rulmanları kapsayan yüksek hacimli ürün serisinin kapasitesini ikiye katlayacak.

Standart üretim işini güçlendirmek, Schaeffler’in endüstriyel bölümünü yeniden yapılandırmak için geliştirilen CORE programının önemli bir yönünü teşkil ediyor. Schaeffler Endüstri Bölümü CEO’su Dr. Stefan Spindler bu gelişmeyi şöyle anlatıyor: “Yatırımlarımız, standart sabit bilyalı rulmanlar için özellikle Çin’den ve Asya/Pasifik bölgesinden gelen yoğun talebe cevap verilmesine ve bu yüksek hacimli işin özel ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasına yardımcı olacak. Ürünlerimiz hem en yüksek teknik şartları karşılıyor hem de uygun maliyetli fiyat/performans oranı sunuyor.” FAG Generation C sabit bilyalı rulmanların en yaygın kullanıldığı uygulama alanları arasında elektrik motorları, ev aletleri, pompalar ve vantilatörler, elektrikli el aletleri ve iki tekerlekli araçlar yer alıyor.

Daha dayanıklı, daha sessiz, az sürtünmeli ve uygun maliyetli

FAG Generation C sabit bilyalı rulmanların başarılı bir biçimde pazara kazandırıldığı 2008 yılından bu yana, ürün özellikleri de sürekli olarak geliştirilmeye devam etti. Schaeffler’de yüksek hacimli sabit bilyalı rulman işinin proje yöneticisi Thomas Kreis, bunu şöyle açıklıyor: “Ürünü, üretimi ve lojistiği ele alarak her alanda pazardaki en yüksek gereksinimleri karşılayabilecek çözümleri geliştirdik.” Schaeffler, sürtünmeyi ve sesi minimuma indirmek gibi ilgili teknik özellikler konusunda kriterleri belirlemeye devam ediyor. Bu doğrultuda iki yeni sızdırmazlık konsepti de geliştirildi. Gres kaybında azalma ve kirlenmeye karşı daha iyi koruma, gresin çalışma ömrünü ve dolayısıyla da rulmanların ömrünü uzatıyor. Yenilikçi labirent tipi keçesiyle yeni Z-tipi metal kapak, gres sızdırmasını yüzde 20 azaltırken, kirlenmeyi de önceki tasarıma göre yüzde 30 önlüyor.

İsteğe bağlı olarak sunulan patentli ELS temaslı kapak, düşük sürtünme seviyelerinde maksimum sızdırmazlık sağlar ve motosikletlerdeki tekerlek rulmanları gibi değişken eksenel yükler için özellikle uygundur.

Herhangi bir ek sürtünme kaybına neden olmaksızın iyileştirilen sızdırmazlık, bilezik girintisine mükemmel uyum sağlayan yenilikçi dudak formu sayesinde mümkün oluyor. Aynı şekilde, rulmanın içine kaydırılan girintiler, montaj gibi işlemler sırasında rulmanın sağlamlığını büyük ölçüde artırıyor. Ayrıca standart seride artırılmış sızdırmazlık sağlayan, iç bilezikte başlayan temassız BRS keçeler ve HRS keçeler de mevcut.

Bilyaların yüksek kalitesi ve kafesin ses optimizasyonlu olması, FAG Generation C sabit bilyalı rulmanların, klasik sabit bilyalı rulmanlara kıyasla çok daha sessiz çalışmasını sağlıyor. Buna ek olarak, optimize edilmiş temas geometrisi de sürtünmeyi azaltıyor. Bu özellikler, yuvarlaklık, dalgalı yapı, sağlamlık ve daha sıkı üretim toleransları yönünden yuvarlanma yüzeyi parametrelerinde yapılan sayısız optimizasyon sonunda elde edilebiliyor. Sürtünmenin azaltılması, çalışma sırasındaki enerji maliyetlerini de düşürüyor.

Maksimum kapasiteyle yüzde 100 kaliteye yönelik üretim

Schaeffler’in Yinchuan tesisindeki yeni üretim konsepti tamamen bu tür yüksek hacimli işlerin olağanüstü kalite, çalışma süresi ve maliyet etkinliği gibi spesifik ihtiyaçları üzerine yoğunlaşıyor. Üst düzeyde otomatik üretim hatları, bu tip rulmanlar ve bunlarla ilgili her tür modele göre optimal biçimde tasarlandığı için, montaj işlemleri ve hizmet dışı kalma süreleri minimuma indiriliyor. Üretim süreçlerinde temizliğe azami özen gösteren Schaeffler, ürünlerde en ufak bir kirlenmenin bile önüne geçebilmek için, üretim hatlarına çok sayıda otomatik yıkama istasyonu entegre ediyor. Aynı zamanda kalifiye çalışanlar ve çok sayıda, otomatik, yüzde 100 teftiş istasyonu, en yüksek kalite standartlarının yakalanmasını sağlıyor. Yıllardır sabit bilyalı rulman ürünleri üreten Caldas (Portekiz) ve Savli (Hindistan) tesisleri gibi, Yinchuan tesisi de endüstri ve otomotiv sektörlerindeki en yüksek ISO standartları sertifikasına sahip.

Optimize edilmiş tedarik zinciri zamanında teslimatı garanti eder

Dünya genelinde koordine edilen stok takip ve lojistik konsepti, Çin’deki, Portekiz’deki ve Hindistan’daki müşterilere zamanında ve güvenilir teslimat yapılmasını sağlıyor. Avrupa için de, Avrupa Dağıtım Merkezi’nin (EDC) kurulması büyük önem taşıyor. Kuzey Avrupa’da (İsveç) ve Güney Avrupa’da (İtalya) da yeni işletmeler devreye alınıyor. Almanya’da hâlen inşaatı devam eden ana lojistik merkezinden de gelecek yıl Orta, Batı ve Doğu Avrupa’daki müşterilere ürün tedariğine başlanacak.

Schaeffler, yeni üretim ve lojistik kabiliyetlerine yaptığı büyük yatırımları ve iyileştirilmiş ürün özellikleri sayesinde, standart rulman işini, FAG Generation C sabit bilyalı rulmanlarla önemli ölçüde büyütüyor. FAG Generation C sabit bilyalı rulmanların en yaygın kullanıldığı uygulama alanları arasında elektrik motorları, ev aletleri, pompalar ve vantilatörler, elektrikli el aletleri ve iki tekerlekli araçlar yer almaktadır.

Schaeffler’in standart sabit bilyalı rulmanları, sürtünmeyi ve sesi minimuma indirmek gibi ilgili teknik özellikler konusunda kriterleri belirliyor. Sürtünmenin azaltılması, çalışma sırasındaki enerji maliyetlerini de düşürüyor.

Farklı ihtiyaçlar için standart serideki çeşitli sızdırmazlık konseptleri (soldan sağa): Açık rulman, her iki yanda temassız metal kapak (2Z), her iki yanda temaslı kapak (2HRS), her iki yanda temaslı kapak (2ELS), her iki yanda temassız kapak (2BRS).

FAG Generation C sabit bilyalı rulmanların üretildiği tüm tesisler, endüstri ve otomotiv sektörlerindeki en yüksek ISO standartları sertifikasına sahip.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.