Sivasa Lojistik Köy KurulacakSivasa Lojistik Köy Kurulacak : Nisan ayında Sivas’ta başlanması planlanan lojistik köy projesinin yapılacağı arazide incelemelerde bulunuldu.

Sivas Valisi Davut Gül, beraberinde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili Habip Soluk, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ve beraberindeki heyet, Nisan ayında Sivas’ta başlanması planlanan lojistik köy projesinin yapılacağı arazide incelemelerde bulundular.

Vali Gül, projenin Başbakan Binali Yıldırım’ın Sivas’a mükâfatı olduğunu belirterek, “Bütün parsellere demir yolunun yapılması yaklaşık 40-50 milyon liralık bir iş. Dolayısı ile Sivas’ın ve yeni kurulan OSB’nin bundan faydalanması bizi ve Sivaslıları mutlu etti. İnşallah 2017 yıl içeresinde hem TÜDEMSAŞ’a iş yapan firmalar hem de Devlet Demiryollarının işi fiilen başlamış olacak.” ifadelerini kullandı.

Lojistik köy altyapı projesinin tamamlanma aşamasında olduğunu dile getiren Soluk, TÜDEMSAŞ fabrikasına iş yapan firmaların 8-10 parsel yer aldığını ve ardından da bölgede yatırımlara başlanacağını ifade etti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.