Malezya Çin’den 22 hızlı tren alacakMalezya Çin’den 22 hızlı tren alacak :Malezya Ulaştırma Bakanlığı Çin’den 22 tane hızlı tren alacak.
CRRC Zhuzhou Elektrikli Lokomotif Şirketi ile Malezya Ulaştırma Bakanlığı arasında dün Çin’in Hunan eyaletinin merkezi Changsha’da hızlı tren satışıyla ilgili sözleşme imzalandı.İmza törenine katılan Malezya Ulaştırma Bakanı daha önceki işbirliği projesiyle, CRRC Zhuzhou Elektrikli Lokomotif Şirketi’nin Malezya’ya sağladığı ürün ve hizmetlerin yerel halkın seyahatine büyük kolaylık sağladığını söyledi. Malezyalı Bakan, iki tarafın ortak sermayesiyle kurulan şirketin, büyük istihdam fırsatları sunmanın yanı sıra, bölgenin ekonomik gelişimini de hızlandırdığını ifade etti.

Edinilen bilgiye göre, şirket, Malezya piyasasına girdiği 2010 yılından bu yana, ülkede 2 şube açtı ve ortak sermayeli bir şirket kurdu. Bu üç kuruluşta çalışanların yüzde 80’inden fazlasını Malezyalı personel oluşturuyor. Şirket, yerli çalışanların tüm personelin yüzde 95’ini geçmesini hedefliyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.