Maltepe’ye Yeni Metro ve Havaray Hatları GeliyorMaltepe’ye Yeni Metro ve Havaray Hatları Geliyor : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepe’de düzenlenem mitingde vatandaşlarla buluştu. Ellerinde Türk Bayrakları ile miting alanını dolduran Maltepelilere hitap eden Başkan Kadir Topbaş, 13 yıllık döneminde İstanbul’a 98 milyar Maltepe’ye 5.2 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, “Biz burada kalkıp da muhalefet belediyesidir, orada iş yapmayalım, orası çöksün ve bize oy versinler demedik. Böyle bir ahlakta değiliz. Bir yerde ihtiyaç varsa mutlaka orada olup işlerimizi düzenleriz. Şu anda belediye olarak bizim günü gelmiş 1 lira borcumuz yok. Kasamızda paramız var: Bu yıl da 16.5 milyar liralık yatırım bütçemiz var” dedi.

Güçlü bir Türkiye’yi hedefledik. Güçlü bir Türkiye dünyada ezber bozacak. Ülkenin bekası söz konusu olduğu zaman 80 milyon kol kola girmek zorundayız” ifadesini kullanan Kadir Topbaş, “Bizim İstanbul’da yaptıklarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanı olarak ve başbakan olarak İstanbul ve Türkiye’de yaptığı hizmetler ortada. Memleketlerinize gidip geliyorsunuz, nasıl bir değişim var görüyorsunuz. Benim memleketim Artvin Yusufeli. Hopa’dan Yusufeli’ne kadar kazaları önlemek ve yolu kısaltmak için tam 41 tane tünel yapıldı. Geçmişte bir Bolu Tüneli bitirilemezken şimdi sadece benim ilçeme giden 41 tünel var. Yapılmaya devam ediyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığında da 2.5 yıldan bu yana ortaya koyduğu sistem ortada. Sandıktan tam yetki alarak başarılı bir hizmet vermek istiyor” şeklinde konuştu.

MALTEPE’YE YENİ METRO VE HAVARAY HATLARI GELİYOR

“Sayın Sözen döneminde 4 tane kavşak yapmaya çalıştı 2sini bitiremedi. Sayın Cumhurbaşkanımız belediye başkanlığı döneminde bitirdi diğer ikisini. Biz göreve geldiğimizden bu yana 370 kavşak ve alt geçit yaptık” diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Tüneller yapıyoruz. İş dayanmıyor bize. Sevdamız var bu şehre. Çünkü bize sandıkta evet dediniz. Daha hızlı ulaşım için Kadıköy-Kartal Metrosu’nu bitirdik. Dudullu-Kayışdağı-İçerenköy-Bostancı Metro Hattı devam ediyor şu anda. Bir de Kadıköy-Kartal Havaray Projemiz var. İnşallah onun da hazırlıkları sürmekte. Ayrıca Maltepe-Başıbüyük Havaray talebi var, Kayışdağı’na teleferik isteniyor, bunların da çalışmaları sürüyor. Ayrıca, Marmaray ile birlikte bir kısmı açılan Halkalı-Gebze Hafif Metro Hattı’nın tamamı da 2018 yılı içerisinde devreye girecek. Hiçbir zaman sözümüz yerde kalmadı. Yapamayacağımız hiçbir şeyi de söylemeyiz. Bu şehirdeki gelişmelere tanıksınız.” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.