Söke’da tarihi hangar çöktü 1 yaralı

Söke’da tarihi hangar çöktü 1 yaralı :Söke Gar Restorasyon ve Çevre Düzenleme çalışmaları sırasında Söke gar sahasında bulunan tarihi hangar binasının çatısı çöktü. Çatının altında kalan 1 kişi yaralandı.Söke Gar Restorasyon ve Çevre Düzenleme çalışmaları sırasında gar sahasında bulunan tarihi hangar binasının çatısı çöktü. Çöken çatının altında kalan 1 kişi yaralandı.

TCDD İzmir Bölge Müdürlüğü sınırları içinde kalan Söke Gar sahasında geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlayan restorasyon çalışmalarında üzücü bir olay yaşandı.

Olay, Söke’de Adnan Kahveci Caddesi üzerinde bulunan tarihi tren garının hangarında meydana geldi. Restorasyon çalışmaları kapsamında tarihi hangar binasının çatısı ve ahşap aksamları yenilenmişti.

İŞ MAKİNASI HANGAR BİNASINA ÇARPTI
Yenilenen tarihi hangar binasının çatısı dün saat 16.45 sıralarında zemin iyileştirme çalışmalarını yapan iş makinasının binaya çarpması sonucu çöktü.

Meydana gelen olayda restorasyon çalışmalarında çalışan Salih Demir çöken çatının altında kaldı.

Olaya ilk müdahele çevredeki vatandaşlar tarafından yapılırken çöken çatının altında kalan çalışan Salih Demir kurtarılarak, 112 Acil servis ekipleri tarafından Söke Devlet Hastanesine kaldırdı.İtfaiye ve Acil Kurtarma ekipleri de gelerek çöken çatının altında başka birinin olup olmadığını araştırdı.

Olayla iglili soruşturma başlatıldı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında restorasyon projesi başladığında Söke Kaymakamı çalışmaları incelemişti.

HANGAR 1800’LÜ YILLARDA YAPILMIŞTI
1800’lü yıllarda inşa edilmiş olan hangar, yıllarca harabe görüntüsüne rağmen ayakta kalmayı başarmıştı.2000’li yıllara kadar depo olarak kullanılmış olan hangar, uzun süredir boş kalmıştı.

Geçen yıl Nisan ayında başlayan Söke Gar Çevre Düzenlemesi Projesini 7 milyon 622 bin 768 TL bedelle Kani İnşaat almıştı.

Çalışmaların bu sene sonunda tamamlanması bekleniyor.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar